Švédska 21-ka ďakuje na ME 2015 hráčovi Francúzska, ktorý sa im v baráži vysmieval!

Iné

autor hetrik.sk

Možno si spomínate na októbrové barážové zápasy o EURO 2015 v Česku. Okrem zápasu Slovenska s Talianskom bol na programe aj dvojzápas medzi Francúzskom a Švédskom.

V úvodnom zápase doma triumfovali Francúzi 2:0 a jednou nohou tak už boli na šampionáte v Česku. Prišla však odveta a Švédsko zrazu viedlo 3:0 a postupovalo.

Svedsko EURO U21

Potom prišiel nešťastný moment, keď Francúzsko znížilo v 87. minúte na 1:3 a práve tento moment zrejme nakopol mladé nádeje zo Švédska.

Kurzawa ako strelec francúzskeho gólu sa pri oslave rozhodol takýmto gestom zosmiešniť súpera. Zabudol však, že ešte nie je koniec. Švédsko o minútu neskôr strelilo ďalší gól a postúpilo na EURO U21 do Česka.

Toto gesto sa stalo symbolom reprezentantov Švédska aj Majstrovstvách Európy. Podceňovaný tím sa tak nakoniec stal včera večer Majstrom Európy do 21 rokov, keď na penalty porazili Portugalsko.

Pri záverečnej fotografii nezabudli ani na ich súpera z Francúzska, ktorý to vlastne všetko naštartoval.