Stanislav Lobotka do Barcelony? S Decom sme sa rozprávali, brali by ho, vyhlásil agent

Slovensko

autor hetrik.sk

Stanislav Lobotka do Barcelony? S Decom sme sa rozprávali, brali by ho, vyhlásil agent
Zdroj: Instagram/stanleylobotka37

Tréner Barcelony Xavi Hernández nedávno pred odvetou osemfinále Ligy Majstrov vybral Stanislava Lobotku za jedného hráča z Neapola, ktorého by si v španielskom tíme vedel predstaviť.

Legendu Kataláncov zaujali jeho schopnosti v stredovej formácii, či už v držaní lopty alebo budovaní hry. Mohol by však odchovanec AS Trenčín aj reálne do slávneho klubu prestúpiť?


Viac prezradil Lobotkov agent Branislav Jašurek z agentúry FairSport v najnovšom podcaste Futbalový VAR.

Keď príde ponuka, ktorá Stanovi zmení život a bude s ňou súhlasiť Neapol, tak Stano prestúpi. Niekedy je ťažšie, aby súhlasil s prestupom majiteľ Žiliny ako Neapol.

Stano bude mať tento rok 30 rokov a koľko bude hrať ešte profesionálny futbal? Treba však povedať, že našim a aj jeho cieľom je, aby hral v klube, ktorý má šancu vyhrať Ligu Majstrov. Teraz v takom nie je.

Stana by to v tej Barcelone podľa mňa bavilo. Bolo by to super, no žiadalo by si to veľa súhlasov. S Decom (športový riaditeľ Barcelony - pozn. redakcie) sme sa rozprávali, vieme, že by Barcelona zobrala Lobotku. Tam je však toľko veľa keby, ktoré sa musia stať.

Stanko mi poslal "screenshot" toho Xaviho citátu a ja som mu poslal "screenshot" toho, koľkokrát som napísal Xavimu a vždy mi odpísal "OK", reagoval agent Stanislava Lobotku pre Futbalový VAR.


Dvadsaťdeväťročný stredopoliar už v španielskej La Lige pôsobil v drese Celty Vigo v rokoch 2017-20.

Po odchode do Neapola sa stal jedným z kľúčových postáv talianskeho tímu, s ktorým v sezóne 2022/23 oslavoval zisk Scudetta.

Pod Vezuvom má platnú zmluvu až do leta 2027. Podľa špecializovaného portálu Transfermarkt je Lobotkova aktuálna trhová hodnota na úrovni 30 miliónov eur.