Prečo výber nemeckej ligy zažiaril na olympiáde a výber Tipsport Ligy pohorel? Richard Lintner reagoval!

Olympiáda v Pekingu 2022

autor hetrik.sk

Prečo výber nemeckej ligy zažiaril na olympiáde a výber Tipsport Ligy pohorel? Richard Lintner reagoval!

Nemecko malo na olympiáde kompletne zložený tím z ich DEL Ligy, no aj napriek tomu sa im senzačne podarilo získať striebornú medailu.

Výber Slovenska rovnako tvorilo základ z našej Tipsport Ligy. Výsledok však až tak oslnivý nebol, keď sme skončili až na predposlednom mieste.

Čo na to hovorí práve šéf našej Tipsport Ligy Richard Lintner? Viac prezradil v rozhovore pre Sport24.sk.

Jednoznačne sa preukázalo, že neobmedzovanie počtu cudzincov v európskych ligách nemá negatívny vplyv na reprezentačný výber krajiny, skôr sa preukázal presný opak. 

Okrem toho že sa našej lige podarilo zásobiť reprezentáciu až desiatimi hráčmi na vysokej úrovni, DEL-ka , ktorá má ďaleko najväčší počet cudzincov a zároveň aj ďaleko najväčší pomer cudzincov voči domácim hráčom na hranici až 50%, pripravila jeden z najsilnejších výberov na OH. 

Omieľané tvrdenie, že už nás dobehlo Nórsko, Nemecko či Slovinsko na úrovni seniorskej reprezentácie, je v situácii, kedy sa celý svetový hokej absolútne vyrovnáva a vyvíja vpred neskutočnou rýchlosťou, už úplne bezpredmetné. 

Papierovo slabšie výbery dnes už dobehli prakticky celu širšiu špičku, konkurencia je preto obrovská. My vieme kontrolovať len svoju pripravenosť a svoju kvalitu. 

Stále viac a viac sa potvrdzuje, že či už naša liga, alebo aj reprezentácia, kráča nie proti smeru, ale práve v smere trendov súčasnosti. Už zostáva nepovoliť a stále viac a viac pridávať.

Lintner olympiada