Samuel Buček chýba v nominácii Slovenska. Nezostáva nič iné, ako na sebe naďalej pracovať, tvrdil

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Samuel Buček chýba v nominácii Slovenska. Nezostáva nič iné, ako na sebe naďalej pracovať, tvrdil
Zdroj: Facebook/HK Nitra

Slovenský zväz ľadového hokeja v pondelok zverejnil oficiálnu nomináciu na blížiaci sa predposledný prípravný zápas našich hokejistov pred štartom MS 2024.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa stretnú 3. mája v Žiline so súperom z Poľska, teda nováčikom elitnej kategórie svetového šampionátu.


K nášmu tímu sa podľa očakávaní pripoja už aj hráči zo zámoria, konkrétne Juraj Slafkovský, Tomáš Tatar, Šimon Nemec, Pavol Regenda a Martin Pospíšil.

Jedno meno však možno trochu prekvapujúco v nominácii chýba

Je ním najproduktívnejší hokejista play-off Tipos Extraligy - Samuel Buček.

25-ročný útočník iba pred pár dňami získal s Nitrou ligový titul. Zároveň sa stal tretíkrát v kariére najužitočnejším hráčom vyraďovacích bojov, keď v 21 zápasoch zaznamenal 24 bodov za 11 gólov a 13 asistencií.

Výborné výkony predvádzal už aj v základnej časti (44 zápasov, 57 bodov, 26 gólov, 31 asistencií).

Na Majstrovstvách sveta v Česku bude mať slovenský tím množstvo kvalitných ofenzívnych hráčov. Samuel Buček patrí typologicky do prvých dvoch útokov. Práve to je zrejme hlavný dôvod jeho absencie.

Z majstrovského tímu Nitry sa proti Poľsku predstaví iba obranca František Gajdoš.


Ak šancu nedostane, je pripravený na sebe ešte viac pracovať

Je to v kompetencii trénerov, či im tam budem zapadať alebo nie. Je to pravda, že som hráč do prvých dvoch útokov. Keď sa rozhodnú, že mi tú šancu dajú a že si to výkonmi vypýtam, tak tam vždy nechám všetko.

Ak nie, tak mi nezostáva nič iné, ako na sebe naďalej pracovať a byť lepší a tá šanca príde, vyhlásil Samuel Buček koncom februára v relácii Góly z bufetu.