Ako to vyzerá s Hamšíkom, bude chodiť reprezentovať Slovensko aj z ďalekej Číny?

EURO 2024 - Kvalifikácia

autor hetrik.sk

Ako to vyzerá s Hamšíkom, bude chodiť reprezentovať Slovensko aj z ďalekej Číny?

Marek Hamšík oficiálne prestúpil z talianskeho Neapola do Číny, kde bude obliekať dres tímu Dalian Yifang.

Mnoho fanúšikov tak teraz začína uvažuje, ako bude vlastne pokračovať jeho reprezentačná kariéra. Cestovanie z Číny totiž musí dať každému zabrať.

Na túto tému prehovoril tréner našej reprezentácie Pavel Hapal a tiež prezident zväzu Ján Kováčik.

TIP: Cristiano Ronaldo sa dnes vracia do Madridu. Podarí sa mu s Juventusom uspieť proti Atleticu v osemfinále Ligy Majstrov? Tipnite si na tento zápas so skvelými kurzami a získajte Bonus.

Pavel Hapal (Futbalsfz.sk): Pre Mareka to bude veľká zmena. Telefonovali sme spolu a vtedy mi oznámil, že už nič nebráni tomu, aby prestúpil. 

Poprial som mu veľa šťastia a aby sa čo najrýchlejšie adaptoval v novom prostredí, aj keď čínska liga sa začína až neskôr. 

Som rád, že Marek nemení svoj postoj k národnému mužstvu. Je profesionál, takže sa bude pripravovať rovnako ako v inom klube. Pre mňa je najdôležitejší impulz, ktorý vyšiel priamo od neho, že naďalej chce reprezentovať.

Ján Kováčik: Marek je veľký profesionál. Čo sa týka futbalovej stránky, tam nie je o čom hovoriť.

Ak zvládne prechod z európskej kultúry na ázijskú a ešte špecifickejšiu čínsku, tak to bude podľa môjho názoru v poriadku. Tam je to najväčšie úskalie a možno najväčší šok. 

Niekoľkokrát som tam bol a ten svet je dosť odlišný od toho európskeho, na ktorý bol zvyknutý. Ak to ale Marek zvládne, verím tomu, že to bude v poriadku. Som o tom presvedčený, že to zvládne, no hráčov vždy nominuje a stavia tréner.