Hokejista, ktorý smrteľne zranil Adama Johnsona bol zatknutý

Hokej

autor hetrik.sk

Hokejista, ktorý smrteľne zranil Adama Johnsona bol zatknutý
Zdroj: X/Collin Rugg, End Wokeness

V nedávnom hokejovom zápase v Anglicku medzi Sheffieldom Steelers a Nottinghamom Panthers došlo k tragickému incidentu, ktorý si vyžiadal život amerického útočníka Adama Johnsona.

Počas stretnutia došlo k nešťastnému súboju, v dôsledku ktorého Matt Petgrave prerezal korčuľou krk Johnsonovi, čo viedlo k jeho smrteľným zraneniam.


Polícia v Anglicku v utorok zadržala Petgrava pre podozrenie z neúmyselného zabitia. Tento incident, ktorý sa odohral 28. októbra vyvolal veľký rozruch v hokejovom svete. Podľa BBC zostáva kanadský obranca vo väzbe.

Becs Horsfall, vedúci detektív polície v grófstve South Yorkshire uviedol, že vyšetrovanie sa začalo ihneď po tragédii a zameriava sa na zistenie okolností, za ktorých mohol Adam Johnson prísť o život.


Matt Petgrave je známy svojou tvrdou hrou, v minulej sezóne bol dokonca najtrestanejším hráčom britskej ligy. Na Slovensku pôsobil v sezóne 2021/2022, kde v drese Spišskej Novej Vsi nastúpil v extralige v 34 zápasoch.

Adam Johnson mal za sebou skúsenosti z NHL, kde odohral 13 zápasov za Pittsburgh Penguins.

Tento prípad je pripomienkou potenciálnych nebezpečenstiev spojených s hokejom a zdôrazňuje dôležitosť bezpečnosti na ľade.