Patrik Rybár prehovoril o prestupe do Detroitu: Idem tam s cieľom zabojovať!

NHL

Patrik Rybár prehovoril o prestupe do Detroitu: Idem tam s cieľom zabojovať!

Včera večer sa oficiálne upiekol životný prestup slovenského brankára Patrika Rybára do NHL. 24-ročný reprezentant Slovenska sa stal posilou Detroitu Red Wings.

Prečítajte si jeho prvú reakciu v rozhovore pre Sport.sk.

Ešte počas sezóny, zhruba na začiatku novembra minulého roka, mi volal agent, že sa o mňa zaujímajú nejakí ľudia. Chceli sa na mňa prísť pozrieť do Hradca Králové.

Napokon aj na niektoré zápasy prišli a takto to pokračovalo až do včerajšieho dňa, kedy sme sa už konkrétne dohodli. Po zvážení s rodinou a agentom sme sa rozhodli pre Detroit. Tie najintenzívnejšie rozhovory však boli až tesne pred a počas majstrovstiev sveta.

Prvýkrát tam pôjdem 26. júna, kedy sa začína nováčikovský kemp, na ktorý mám ísť. Ten bude trvať zhruba týždeň. Potom v auguste sa začína hlavný kemp.

O Detroite som sa rozprával aj so spoluhráčmi, ktorí tam pôsobili a prešli mužstvom od základov. Napríklad Tomáš Jurčo a Filip Hronek. A všetci mi to odporučili. 

V prvom rade to bude pre mňa veľká skúsenosť, tak po životnej či hokejovej stránke. Veľmi sa na to teším. Nepremýšľam nad tým, či a kde budem chytať. To všetko určí budúcnosť. Idem tam s cieľom zabojovať o každú možnosť. Vezmem akúkoľvek pozíciu.

Prejsť z našej extraligy cez českú rovno do zámoria je super. Veľmi ma teší, že sa mi to takto podarilo. Určite mi to dalo viac, keď som išiel postupnými krokmi, rok čo rok sa zlepšoval a učil sa, je to lepšie ako keby som tam mal odísť hneď.