O účasti Tomáša Tatara na MS v hokeji 2024 je oficiálne rozhodnuté

NHL

autor hetrik.sk

O účasti Tomáša Tatara na MS v hokeji 2024 je oficiálne rozhodnuté
Zdroj: nhl.com/kraken

Slovenská hokejová reprezentácia začína naberať na sile.

Doposiaľ potvrdila účasť na Majstrovstvách sveta 2024 v Česku zámorská štvorica - Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Martin Pospíšil a Pavol Regenda.


V pondelok večer sme sa oficiálne dozvedeli ďalšiu výbornú správu. Na šampionát pocestuje aj Tomáš Tatar.

Informovala o tom stránka Emerald City Hockey, ktorá mediálne zastrešuje Seattle Kraken, teda klub NHL, v ktorom náš hokejista zakončil sezónu.

Pre skúseného 33-ročného útočník pôjde o siedmy svetový šampionát v kariére. V 44 zápasoch zaznamenal 29 bodov za 13 gólov a 16 asistencií. Najväčším úspechom je striebro z roku 2012.

Rovnaký zdroj ďalej uvádza, že z mužstva zo Seattlu dorazí do Česka aj Pierre-Edouard Bellemare (Francúzsko), Andre Burakovsky (Švédsko), Jared McCann, Brandon Tanev, Jamie Oleksiak (Kanada) a Philipp Grubauer (Nemecko).


Dubnický rodák sa rozhodol podporiť Slovensko a to aj napriek tomu, že nemá podpísaný kontrakt na ďalší ročník v NHL.

Za Colorado Avalanche a Seattle Kraken odohral v sezóne 2023/24 celkovo 70 zápasoch, v ktorých získal 24 bodov za 9 gólov a 15 asistencií.

MS 2024 štartujú už 10. mája a to konkrétne v českých mestách Praha a Ostrava. Na Slovensko čakajú v Ostravar aréne súboje proti Nemecku, Kazachstanu, USA, Poľsku, Francúzsku, Lotyšsku a Švédsku.