Juraj Slafkovský dostane od Montrealu ďalší bonus. Kedy sa pripojí k reprezentácii Slovenska?

NHL

autor hetrik.sk

Juraj Slafkovský dostane od Montrealu ďalší bonus. Kedy sa pripojí k reprezentácii Slovenska?
Zdroj: X/Canadiens Montréal

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský má za sebou z individuálneho pohľadu skvelú sezónu, keď v 82 zápasoch NHL nazbieral 50 bodov za 20 gólov a 30 asistencií.

Dvadsaťročný útočník vďaka jubilejnému zásahu v poslednom stretnutí ročníka 23/23 získal výkonostný bonus vo výške 250-tisíc dolárov.


Od Montrealu Canadiens však dostane aj ďalších 250-tisíc a to za skutočnosť, že patril v minutáži medzi top6 útočníkov svojho tímu. Informáciu priniesol na sociálnej sieti X novinár Tomáš Prokop.

Vo svojej druhej zámorskej sezóne tak zarobil spolu 1 milión a 450 tisíc dolárov (950 tisíc je základný plat počas nováčikovského kontraktu).

Košický rodák pre oficiálnu stránku NHL zhodnotil svoj ročník. Zároveň dodal, že sa už teší na MS 2024 v Česku.

Sezóna sa nám v Montreale bohužiaľ skončila bez play off a namiesto toho sa chystám na majstrovstvá sveta do Ostravy. Ak sa nič nečakané nestane, tak idem.

Keď hrám za Slovensko, tak je to pre mňa vždy veľká vec. Teraz sa navyše bude hrať v Česku, kde je veľa slovenských fanúšikov, bude tam skvelá atmosféra a dúfam, že ma tam uvidí moja rodina, babičky, kamaráti a ďalší, ktorí ma nemôžu vidieť naživo v NHL.

Reprezentovať Slovensko pre mňa vždy bola veľká česť. Verím, že dáme dokopy dobrý tím a navyše tam bude aj Craig Ramsay, pre ktorého je to myslím posledný turnaj na poste hlavného trénera. Craig mi v kariére výrazne pomáhal a som rád, že mu to ešte raz budem môcť vrátiť.


Craig bol od začiatku skvelý. Aj keď som za národný tím prvýkrát nastúpil v 16 rokoch, dal mi na ľade slobodu, čo mi strašne pomohlo. Mohol som tvoriť v útočnom pásme, nebol som taký zviazaný taktikou...

Naposledy som hral za reprezentáciu na majstrovstvách sveta 2022 a predtým na olympiáde v Pekingu. To bol pre mňa zatiaľ najlepší moment kariéry. Podarilo sa mi tam dať v siedmich zápasoch sedem gólov a získali sme bronzové medaily, čo bol veľký úspech. Jediné, čo môže prekonať olympijskú medailu, je Stanley Cup, takže kým sa mi ho nepodarí získať, to bude najväčšie.

Teším sa aj na chalanov v tíme. Bude tam Šimon Nemec, s ktorým si vždy rád zahrám. Aj mnohí ďalší chlapci sú tam moji dobrí kamaráti. Som si istý, že vytvoríme dobrú partiu a hádam sa nám podarí uhrať dobrý výsledok.


Teraz si dám po poslednom zápase pár dní voľna. Koncom tohto alebo na budúci týždeň odletím na Slovensko a potom sa pripojím k národnému tomu, aby som sa čo najlepšie pripravil na majstrovstvá sveta.

Celkovo si myslím, že mám za sebou dobrú sezónu, v ktorej som sa veľa naučil. Naučil som sa byť trpezlivý, naučil som sa o sebe veľa vecí a naučil som sa ísť postupnými krokmi.

V budúcej sezóne by som od začiatku chcel nadviazať tak, ako som zakončil túto. A verím, že náš mladý tím pôjde postupne hore. Chcel by som zažiť play off v Montreale. Preto tu hrám. Máme fantastických fanúšikov, stále je vypredané a verím, že sa budeme zlepšovať a vrátime im ich podporu a trpezlivosť.