Dalibor Dvorský prehovoril o MS 2024: Môj čas v národnom tíme ešte príde

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Dalibor Dvorský prehovoril o MS 2024: Môj čas v národnom tíme ešte príde
Zdroj: Instagram/sudburywolvesohl

Slovenská hokejová reprezentácia bude musieť čoskoro riešiť príjemné starosti. Na druhej strane to určite nebudú jednoduché rozhodnutia.

Na Majstrovstvách sveta 2024 v Česku sa bude môcť tím okolo trénera Craiga Ramsayho spoliehať na viacero zvučných mien ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec či Tomáš Tatar.


Je teda jasné, že nie každý sa z prípravy prebojuje až na šampionát. Ani šancu sa minimálne ukázať však nedostal v prípravných zápasoch veľký slovenský talent Dalibor Dvorský.

Osemnásťročný útočník si z toho ťažkú hlavu nerobí

Nikto so mnou nekomunikoval, rešpektujem ale rozhodnutie trénerov a prajem chalanom veľa šťastia. Som si istý, že môj čas v národnom tíme ešte príde.

Chcel by som tam byť, ale je to ako to je. Keď budem v budúcnosti môcť, vždy rád prídem. Je to pre mňa česť, aj si teraz pozriem všetky zápasy na MS, cituje Dvorského na sociálnej sieti X, novinár z Denníka Šport Tomáš Prokop.


Zvolenský rodák má za sebou fantastickú premiérovú sezónu v zámorkej juniorke.

Za Sudbury Wolves zaznamenal spolu s play-off úžasných 98 bodov za 48 gólov a 50 asistencií. Zároveň vytvoril nový slovenský strelecký rekord v OHL.

Dvorský je talentom St. Louis Blues, práve táto organizácia si ho vybrala na drafte NHL v roku 2023 v 1. kole z celkového 10. miesta.