Manželka Slováka z KHL to už nevydržala: Kritikom poslala tvrdý odkaz

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Manželka Slováka z KHL to už nevydržala: Kritikom poslala tvrdý odkaz
Zdroj: iihf.com

Slovenská hokejová reprezentácia bude na MS 2024, podobne ako aj pred rokom, bez hráčov pôsobiacich v KHL. Pred týždňom o tom oficiálne informoval SZĽH.

V ruskej súťaži v ročníku 2023/24 nastúpilo deväť hokejistov spod Tatier. Jedným z nich bol aj Michal Krištof, ktorý ako asistent kapitána hájil farby HK Soči.


A práve manželka tridsaťročného útočníka sa teraz po veľkej kritike časti fanúšikov a médií rozhodla reagovať. Na sociálnej sieti Instagram im poslala odkaz.

Nezvyknem sa verejne vyjadrovať a už nie k vážnejším témam, pretože sto ľudí, sto chutí. Ale už sa nás to osobne dotýka.

Áno, môj manžel hrá v KHL, hrá v Rusku, je o niečo horší? Celý život oddal hokeju, makal a odopieral si veľa vecí a dostal šancu hrať v jednej z najlepších líg na svete.

A využil túto možnosť. A že to prišlo v nepriaznivom čase? Áno, prišlo, bohužiaľ. Ani jeden z našich chlapcov, ktorí hrá v Rusku nepodporuje vojnu, o tom sa nemusíme ani baviť.

Kto si to myslí, je absolútny blázon. Môj muž, aj ostatní slovenskí chlapci hrajúci v KHL, ktorých osobne poznám, sú slušní, dobrí ľudia, ktorí robia iba to, čo ich baví a napĺňa.

Všetci chcú mier a pokoj, tak prosím nevytvárajme napätie a konflikty medzi sebou a neverme všetkému, čo sa dočítame, cituje Klaudiu Krištofovú portál sport24.sk.


Michal Krištof je odchovancom HK Nitra, odkiaľ odštartoval svoju úspešnú kariéru.

Slovensko reprezentoval na štyroch majstrovstvách sveta a na dvoch olympiádach. V Pekingu 2022 získal s tímom bronzovú medailu.

V aktuálnej sezóne sa stal tretím najproduktívnejším hráčom Soči, keď v 54 zápasoch KHL zaznamenal 32 bodov za 9 gólov a 23 asistencií.