Adam Húska ako prvý hráč z KHL reaguje k téme ich neúčasti na majstrovstvách sveta

MS v Hokeji 2023

autor hetrik.sk

Adam Húska ako prvý hráč z KHL reaguje k téme ich neúčasti na majstrovstvách sveta

Adam Húska patril v aktuálnej sezóne 2022/23 medzi osmičku slovenských hokejistov pôsobiacich v KHL.

25-ročný brankár Torpeda Nižnij Novgorod sa s ročníkom rozlúčil po vypadnutí vo štvrťfinále play-off s SKA Petrohrad po výsledku 0:4 na zápasy. Ani v jednom stretnutí však do hry nezasiahol.

Sezónu si rodák zo Zvolena nepredĺži po rozhodnutí SZĽH nenominovať hráčov z KHL ani na svetovom šampionáte. Dvojnásobný účastník MS sa pre Nový čas k tejto téme aj vyjadril.

Musím povedať, že vedenie na čele s prezidentom pánom Šatanom to urobilo rozumne a stojím za ich verdiktom. Pre pokojnú prípravu a zbytočné ataky je to správny ťah.

Viem, že im išlo najmä o účasť gólmanov na šampionáte, teda moju a Paťa Rybára, ktorý chytá v Spartaku. Lenže obaja by sme na turnaj aj tak zrejme necestovali.

Ja mám zdravotné problémy, idem na operáciu bedrového kĺbu a Paťovi sa pred pár dňami narodila dcérka, takže z rodinných dôvodov by tiež asi neprišiel. 

Takže to mal zväz aj uľahčené a kvôli jednému či dvom hráčom by bolo zbytočné robiť rozruch, vyhlásil Húska pred Cas.sk.

Ak bude zdravý a príde pozvánka, reprezentácia sa podľa neho neodmieta

Hrať za národný tím je pre mňa vždy česť a nikdy sa to neodmieta. Už som sa pre váš denník pred pár mesiacmi vyjadril, že odmietam vojnu na Ukrajine a bol by som šťastný, keby sa to ihneď skončilo. My športovci zato vinu nenesieme. 

Vojnu majú na svedomí iba politici. Robím iba to, čo najlepšie viem, a hrám hokej, dodal 25-ročný brankár.

V najbližšej dobe ho čaká operácia bedrového kĺbu v USA a následne trojmesačná doba zotavovania. Zároveň priznal rokovania o predĺžení zmluvy s Torpedom. 

V poslednej sezóne odohral 28 stretnutí s úspešnosťou 91,3% a priemerom inkasovaného gólu na zápas: 2,52.

Zoznam Slovákov v KHL v sezóne 22/23: Adam Húska, Patrik Rybár, Július Hudáček, Christián Jaroš, Michal Čajkovský, Adam Liška, Michal Krištof, Tomáš Jurčo.

Foto: Instagram/Adam Húska