Adam Ružička má nového agenta. Kam povedú jeho ďalšie kroky?

KHL

autor hetrik.sk

Adam Ružička má nového agenta. Kam povedú jeho ďalšie kroky?
Zdroj: X/Arizona Coyotes

Po zverejnení videa s bielym práškom sa slovenskému hokejistovi Adamovi Ružičkovi zrejme výrazne zmenil život.

Stále iba dvadsaťštyriročný útočník ihneď prišiel o kontrakt v NHL s tímom Arizona Coyotes. Bratislavský rodák zatiaľ stále nezverejnil žiadne oficiálne stanovisko.


Bývalý hráč Calgary Flames ukončil sezónu 2023/24 bez klubu. V novom ročníku však plánuje pokračovať v kariére. Naznačuje to fakt, že sa dohodol na spolupráci s novým agentom.

Adama Ružičku si pod krídla zobral Aljoša Pilko, ktorý zastupuje aj viacerých slovenských hráčov z KHL. Známy agent to oficiálne potvrdil na svojom Instagrame.

O tom, že slovenský hokejista by mohol zamieriť do Ruska nasvedčuje aj najnovšie vyjadrenie Slovinca pre portál championat.com.

Dohodol som sa s piatimi novými hráčmi, ktorí nikdy nehrali v KHL a sú pripravení podpísať zmluvy, povedal Aljoša Pilko.


Podľa kuloárnych informácií mali o Ružičku prejaviť záujem dve mužstva, CSKA Moskva a Avangard Omsk.

V rozhovore sa venoval aj ďalším hráčom spod Tatier pôsobiacich v Kontinentálnej hokejovej lige

  • Obranca Mislav Rosandić je spokojný so životom v Rusku a je pripravený zostať v KHL. Po skončení kontraktu s Ladou Togliatti je aktuálne voľný hráč.

  • Brankár Patrik Rybár sa už zotavil z dlhodobého zranenia. So Spartakom Moskva predĺžil zmluvu. Na trhu bol o neho veľký záujem.

  • Obranca Michal Čajkovský má platnú zmluvu so Spartakom Moskva aj na ďalšiu sezónu. Rovnako je tam spokojnosť.

A ako vníma aktuálne situáciu na prestupovom trhu?

Nijako sa nemení, zostala rovnaká. Zrejme sa nič nezmení, kým bude súčasná politická situácia. Slováci sú pripravení odísť (do KHL - pozn. redakcie), zatiaľ čo Česi sú už trochu menej ochotní, dodal agent.

Nové prestupové okno v KHL sa začalo 1. mája 2024. Hneď v prvých hodinách sa potvrdilo predĺženie zmluvy slovenského obrancu Martina Gernáta s Lokomotivom Jaroslavľ o jeden rok.