Adama Sýkoru pozval na večeru legendárny Rus. Na prvý zápas v NHL si verí už v tejto sezóne

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Adama Sýkoru pozval na večeru legendárny Rus. Na prvý zápas v NHL si verí už v tejto sezóne
Zdroj: Instagram/Adam Sýkora

Adam Sýkora viedol slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov na Majstrovstvách sveta 2024 vo švédskom Göteborgu, na klubovej úrovni je už iba posledný krok pred vstupom do NHL.

Na farme New Yorku Rangers v AHL odohral v tejto sezóne 35 zápasov, v ktorých zaznamenal 16 bodov za 4 góly a 12 asistencií.


Cesta do najlepšej ligy sveta však nie je jednoduchá. Stále iba 19-ročný útočník však verí, že šanca môže prísť ešte počas aktuálneho ročníka.

Mladý reprezentant Slovenska prehovoril o svojej sezóne v najnovšom rozhovore na Instagramovom streame Filipa Lengyela.

Zatiaľ mi je tu veľmi dobre, ide o môj prvý rok v Amerike. V minulej sezóne som tu bol na dva mesiace, no tento je úplne iný život. Starám sa o seba vlastne sám, mám vlastný apartmán a je to trochu iný život ako na Slovensku.

Myslím však, že to zvládam celkom dobre, máme výborný tím, zapadol som do partie a všetci ma tu berú veľmi dobre. Samozrejme, chýba mi rodina, frajerka a najbližší. To je však hokej, idem si za svojim cieľom a musím pre to obetovať všetko, reaguje rodák z Piešťan.


Cieľom je prvý štart v NHL za New York Rangers

Ak budem pokračovať vo výkonoch, ktoré teraz mám, tak šanca že ten jeden zápas pride tu je. Mám to napísané aj v cieľoch. Bude však záležať na tom, ako budú hrať a kto sa zraní.

Je tam veľa faktorov, no ja sa sústredím na svoj výkon. Treba pokračovať v dobrých výkonoch a možno v budúcnosti, verím, že aj v tejto sezóne to príde.

Tréneri ma využívajú najviac na oslabenia a defenzívne činnosti, teraz však už mám aj priestor na presilovke a v druhej päťke, čo aj využívam, keď dostanem priestor na ľade.

Viem, čo sú moje prednosti a ak by som sa dostal k New Yorku Rangers, tak budem mať skôr defenzívne činnosti. K tomu ma teda budú aj teraz viesť počas týchto sezón, keď tu budem.

Som rád, že dostávam dôveru v tak mladom veku, využívam ju na ľade aj mimo neho. Mládežnícke povinnosti ako zbieranie pukov či vynesenie smetí z autobusu, to sú základné veci, ktoré mi nerobia problém.

To, že som najmladší, určite hrá iba v môj prospech. Stále sa mám čo učiť a môžem čerpať informácie od skúsenejších hráčov, doplnil útočník Hartfordu Wolf Pack.


V AHL mu pomáha skúsený Rus Artyom Anisimov

35-ročný útočník odohral v NHL 771 zápasov základnej časti, v ktorých nazbieral 376 bodov za 180 gólov a 196 asistencií.

Hneď ako prišiel, tak práve mňa pozval na večeru. Odvtedy ma pozýva možno každý druhý deň.

Asi som mu tiež veľmi sadol a vnímam ho pozitívne, dáva mi veľké rady do života, keďže v NHL strávil 12 sezón. Som rád, že sme sa spoznali a že mi pomáha, dodal Sýkora na streame.

Celý rozhovor si môžete pozrieť na tomto odkaze.