Adrian Guľa reaguje na vypadnutie Dunajskej Stredy z Konferenčnej ligy: Musíme dospieť

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda končia už v 1. predkole Konferenčnej ligy UEFA. Po úvodnom triumfe na domácej pôde 2:1 prišla trpká prehra 0:2 na pôde gruzínskeho tímu FC Dila Gori.

Po stretnutí netajil veľké sklamanie tréner slovenského vicemajstra Adrian Guľa. Zároveň dodal, že tím musí v pohárovej Európe dospieť.

Sme veľmi sklamaní, čo sa týka nepostupu do ďalšieho kola. Musíme uznať, že Dila Gori bol náročný a kvalitný súper, ale hlavne pri našej vyššej produktivite z našej strany v druhom polčase hrateľný.

V prvej časti sme boli pasívni, mali sme málo pohybu v pressingu, súper si nás dokázal otvoriť, no Samo Petráš nás podržal. Napriek tomu sme inkasovali lacný gól. Z nebezpečnejších šancí sme ho nedostali. Chýbal nám pressing, práca v defenzívnej činnosti, ale aj práca s loptou.

Keď už sa naskytol priestor, tak sme boli zbrklí. V druhej časti sme prešli na dvoch útočníkov, preskupili sme sa a hneď sa zápas niesol v inej réžii. Aj domáci mali šance, ale prebiehal v našej réžií. Nepotrestali sme však chyby súpera, ktoré sa naskytli. Mali sme 4-5 šancí a brvno.

V záverečných minútach zase mohol skórovať Krstović. V takých situáciách musíme byť viac produktívni. Myslím si, že rozhodla túžba byť o jeden gól ďalej od súpera.

Gori gratulujem k postupu. Čo sa týka pohárovej Európy, tak musíme dospieť. Zápas jednoznačne vyhodnocujeme ako sklamanie, reagoval 48-ročný Guľa pre klubovú stránku dac1904.sk.

Zostrih stretnutia: FC Dila Gori - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (Odveta 1. predkola Konferenčnej ligy UEFA)