Adrián Kaprálik oficiálne na hosťovanie do Poľska. Športový manažér Šošonov všetko vysvetlil

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Adrián Kaprálik oficiálne na hosťovanie do Poľska. Športový manažér Šošonov všetko vysvetlil

Jeden z najväčších slovenských futbalových talentov Adrián Kaprálik oficiálne odchádza na ročné hosťovanie bez opcie na trvalý prestup do jedného z najúspešnejších tímov v histórii Poľska Górniku Zabrze.

21-ročný krídelník zároveň podpísal s MŠK Žilina predĺženie kontraktu do leta 2026.


Účastník Ekstraklasy už svoju novú posilu predstavil fanúšikom na sociálnych sieťach, na drese bude nosiť číslo 7.

Nečakaný ťah Žiliny objasnil športový manažér Šošonov Karol Belaník

S Adriánom sme mali vopred dohodnuté, že sa po vypadnutí z Európy budeme venovať jeho budúcnosti a ponukám na prípadný posun smerom do zahraničia.

Napriek mediálnym šumom o rôznych ponukách na prestup Adriána, záujem a ponuka Górniku bola jediná konkrétna a zmysluplná. Poliaci boli v tomto smere vytrvalí a pri rokovaniach zavážila najmä osoba najväčšej hviezdy a kapitána tímu Lukasa Podolskeho.

Ten bol prítomný a sám veľmi usiloval o príchod Adriána, pre ktorého by chcel byť akýmsi futbalovým otcom. Vidí v ňom veľký potenciál a svojimi skúsenosťami by sa chcel podieľať na jeho ďalšom raste.

Poľsko vnímame ako medzikrok, medzistupienok v jeho ďalšej budúcnosti vzhľadom na silu, prestíž a ďalšie ekonomické atribúty poľskej Ekstraklasy.

Uvažovali sme nad možnými alternatívami, avšak v kvalitnejšej lige by nemusel mať takú istotu a zápasovú prax.

Aj preto odchádza Adrián na ročné hosťovanie do poľského tímu bez opcie. Avšak, dohodli sme sa s Górnikom na určitej forme spolupráce aj vďaka vyššie zmieneným argumentom a kvalitám poľskej súťaže.

Je to koncepčný krok smerom k ďalšiemu prieniku na poľský trh, ktorý začína byť v poslednom období veľmi zaujímavý.

Ešte pred samotným presunom do Górniku Adrián predĺžil zmluvu s MŠK o ďalšie dva roky, vysvetlil Belaník pre mskzilina.sk.

Adrián Kaprálik sa už teší na spoluprácu s legendou

Už od začiatku prestupového obdobia mali o mňa v Górniku veľký záujem. Chceli, aby som im pomohol a aj oni pomohli mne vo futbalovom raste.

Európu som ešte dohral v Žiline, neboli na mňa žiadne konkrétne ponuky, ktoré by ma oslovili. Tým pádom som sa rozhodol pre Górnik, ktorý ma veľmi chcel.

Najmä legenda a kapitán klubu Lukas Podolski, ktorý by ma chcel viesť a podporiť ma ako mentor. To na mňa, samozrejme, urobilo dojem.


Teším sa na spoluprácu nielen s ním, ale aj s ostatnými spoluhráčmi. Je to pre mňa výzva a ďakujem okrem najbližších patrí aj klubu, ktorý ma pripravil na zahraničie."

Vďaka všetkým trénerom a ľudom, ktorí mi počas dlhých rokov pod Dubňom pomohli vyrásť a zdokonaľovať sa na futbalistu, akým som teraz.

Odchádzam na hosťovanie, takže to ešte nie je trvalý odchod, no už teraz úprimne ďakujem Šošonom za možnosť obliekať žltozelený dres a fanúšikom zas za podporu, reagoval rodák z Oravskej Jasenice.

Foto: Twitter/Górnik Zabrze, mskzilina.sk