Agent Polievku prehovoril o ponuke Slovana. Robo túži hrať za Slovan, tvrdí Ivan Kmotrík mladší

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Agent Polievku prehovoril o ponuke Slovana. Robo túži hrať za Slovan, tvrdí Ivan Kmotrík mladší

Slovan Bratislava má už zabezpečený minimálne predsezónny cieľ v podobe účasti v Konferenčnej lige UEFA.

Belasí však ešte zabojujú o miestenku v prestížnej skupine Ligy Majstrov, prípadne Európskej Ligy. Na to však budú potrebovať posilniť káder.


V posledných dňoch sa v najväčšej miere špekuluje o príchode útočníka Róberta Polievku. 27-ročný kapitán Banskej Bystrice sa ukázal na tribúne Tehelného poľa počas odvetného súboja 2. predkola s HŠK Zrinjski Mostar.

A aktuálnej situácii ohľadom prestupu reprezentanta prehovoril pre tvnoviny.sk hráčov agent Michal Holeščák.

Polievka do Slovana chce prestúpiť. Problémom je prestupová čiastka

Samotný hráč má záujem tam prestúpiť. My sme sa na podmienkach hráča so Slovanom dohodli, avšak neprišlo k dohode medzi klubmi.

Spomínala sa suma na úrovni pol milióna, plus bonusov v podobe každej účasti v zápase skupinovej fázy niektorej európskej súťaže, výmenou hráčov a prípadného ďalšieho predaja, čo je na slovenské pomery veľmi slušná ponuka.

Za tie štyri roky, čo je dĺžka kontraktu, ktorý má Slovan pre Polievku pripravený (tri plus predĺženie o rok), by si Banská Bystria teda prišla na zaujímavé peniaze.

Bystrica však má inú predstavu ohľadom sumy a požaduje vyššiu čiastku, povedal agent Polievku pre tvnoviny.sk a dodal, že šanca na dokončenie transferu je 50 na 50.


Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.: Robo túži hrať za Slovan

Netajím sa tým, že sme boli v rokovaniach, neboli však úspešné. Ponúk pre Banskú Bystricu sme dali viacero. Bohužiaľ, tú zhodu sme nenašli v ich a našich predstavách a preto sa prestup doteraz neuskutočnil.

S hráčom sme na podmienkach dohodnutý od prvého momentu, takže tam nie je problém. Robo túži hrať za Slovan, no momentálne ako v prípade Čavrića nie je Banská Bystrica tlačená, nemá nôž na krku a nemusí ho predať, rovnako ako my nemusíme predať Čavrića.

Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale sme v rokovaniach aj o iných hráčoch. Cítime, že potrebujeme priniesť minimálne jedného hráča.

Pracujeme na tom, máme alternatívy rozrobené a uvidíme ako to dopadne. Verím, že fanúšikovia budú nakoniec spokojní, vyhlásil Ivan Kmotrík ml. pre RTVS.

Foto/Zdroj: rtvs.sk, tvnoviny.sk