Ak by sa hrala kvalifikácia, Francesco Calzona by Neapol odmietol. Čo ak mu ponúknu predĺženie zmluvy?

EURO 2024

autor hetrik.sk

Ak by sa hrala kvalifikácia, Francesco Calzona by Neapol odmietol. Čo ak mu ponúknu predĺženie zmluvy?
Zdroj: Youtube/Futbalnet TV

Francesco Calzona predstúpil po prvýkrát pred slovenských novinárov ako tréner slovenskej futbalovej reprezentácie a zároveň Neapola.

55-ročný Talian ubezpečil verejnosť, že jeho pôsobenie aj na klubovej úrovni nebude mať žiadny negatívny vplyv na národné mužstvo.


Zároveň priznal, že by ponuku neprijal v prípade, ak by Slovensko hralo dôležité kvalifikačné zápasy. V Neapole má platnú zmluvu do konca sezóny, o jej predĺžení zatiaľ nerokoval.

Nič sa nemení, na tíme Slovenska pracuje aj v Taliansku

To, že sme išli do Neapola nič nezmenilo. My stále pracujeme pre slovenský futbal a zväz. Dvaja Taliani zo štábu zostali na Slovensku a venujú sa na 100% iba tomuto. Plus štyria slovenskí členovia tímu sú tu.

Samozrejme, počas dňa mám prácu v Neapole, ale keď skončí tréning, večer máme niekoľko hodín na to, aby sme sa zaoberali aj slovenskou reprezentáciou priamo v Neapole.

Keď prišiel telefonát z Neapola, už som mal hotovú analýzu na Rakúšanov a Nórov, lebo nerád robím veci na poslednú chvíľu. Všetko bolo hotové už predtým, ako som odišiel do Talianska.


Pokiaľ by sme mali oficiálne zápasy a nejednalo by sa o prípravu, určite by sme do Neapola nešli. Boli však teraz na to podmienky a bola možnosť pomôcť aj Neapolu, keďže máme prípravu na ME a sú to prípravné stretnutia.

Ešte raz by som chcel poďakovať zväzu za to, že mi to umožnili a dokázali tak, že si ma vážia. Pre mňa osobne znamená Neapol veľmi veľa.

Nikdy nezabudnem, že ľudia na Slovensku mi ako prví verili ešte na začiatku. Podržali ma a stáli pri mne pri tažkých momentoch, ktoré sme prekonali. Vždy sa ku mne správali s úctou a rešpektom. Aj preto som v prvom rade bral ohľad na reprezentáciu, vyhlásil Francesco Calzona na tlačovke

Pôsobiť na dvoch stoličkách je určite nesmierne náročné, únavu však nepociťuje. V tomto momente necítim únavu, pretože mám veľa impulzov a vecí na riešenie. Letel som z Barcelony do Neapola a z Neapola do Bratislavy. Vždy, keď sa však vraciam na Slovensko, som dobitý energiou, doplnil.


Čo ak Neapol ponúkne Calzonovi dlhodobejšiu zmluvu?

Ja ani neviem, čo budem robiť zajtra ráno. Ak sa niečo také stane, mám stále kontrakt so SFZ. Pokiaľ budem musieť urobiť nejaké rozhodnutie, urobíme ho spoločne. Takto to bolo vždy.

Za dva mesiace, šesť mesiacov alebo za rok, pokiaľ príde ponuka, potom sa spoločne rozhodneme pre dobro reprezentácie a urobíme spoločne najlepšiu vec. Aby som vás však ukľudnil, ešte som nedostal žiadnu ponuku, dodal.

Slovensko najbližšie nastúpi v príprave proti Rakúsku 23. marca (18.00h) v Bratislave, o tri dni neskôr nás čaká súboj s Nórskom v Osle (26. marca od 19.00h).

VIDEO: Tlačová konferencia pred zápasmi s Rakúskom a Nórskom