Aká je skutočná pravda? Slovan údajne zrušil zápas so Slaviou už v pondelok

Slovensko

autor hetrik.sk

Aká je skutočná pravda? Slovan údajne zrušil zápas so Slaviou už v pondelok
Zdroj: Facebook/fcdynamo

Aktuálnou športovou témou číslo jeden je na Slovensku utorňajší prípravný zápas Slovana Bratislava s Dinamom Moskva na zimnom sústredení v Katare.

Po tomto kroku oznámil český klub SK Slavia Praha, že proti slovenskému majstrovi nenastúpi v generálke pred štartom jarnej časti sezóny. Duel sa mal uskutočniť 4. februára v Prahe.


Portál sport24.pluska.sk však teraz prišiel s nečakaným tvrdením.

Podarili sa nám zistiť skutočnosti, podľa ktorých je všetko inak a prípravný zápas Slavie Praha so Slovanom Bratislava mal byť zrušený už deň pred súbojom „belasých“ s Dinamom Moskva.

Náš zdroj z prostredia Slovana nám prezradil, že tento duel zrušil práve náš ligový majster už v pondelok.

Hlavným malo byť, že sa dejisko zmenilo z hlavného štadiónu Slavie Edenu, na ktorom sa vymieňa trávnik na štadión v Chomutove. Tréner „belasých“ mal podľa nášho zdroja vyhlásiť, že odmieta cestovať do Chomutova, píše sa v článku.


Ivan Kmotrík starší nevidel na zápase nič zlé

A s kým máme hrať, keď aj Dinamo je tam na sústredení? Chceli sme vyrovnaného súpera, so Zlatými Moravcami by sme mohli hrať aj na Slovensku, povedal majiteľ Slovana Bratislava pre Denník N a dodal, že hráči za vojnu na Ukrajine nemôžu.

Predseda predstavenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík na sociálnych sieťach oznámil, že zápas so Slovanom sa neuskutoční.

Viem len to, že sa mi snažil dovolať, či môžeme zápas preložiť na vedľajšie ihrisko, lebo menia trávnik. A k jeho komentáru ešte dodám, že Slaviu posledných desať rokov vlastnili Číňania, doplnil Ivan Kmotrík starší.


Kto teda zrušil zápas? Slovan alebo Slavia?

Na vojnu na Ukrajine zrejme zdieľame iný názor než vedenie Slovana. Čítal som vyjadrenie klubového majiteľa Ivana Kmotríka. Neskôr som zaevidoval, že Slovan skutočne hrá proti Dinamu Moskva.

Chvíľu som tomu nechal čas, nerád robím vážne rozhodnutia na základe neúplných informácií. Keď sme však zazreli, že Dinamo vysiela zápas so Slovanom v priamom prenose, nebolo o čom diskutovať.

V kombinácii Kmotríkových vyjadrení a toho, že sa skutočne hralo, šlo o jednoduché rozhodnutie, o ktorom sme následne písomne informovali bratislavský klub, reagoval šéf českého klubu pre MY Nitrianske noviny.

Slovan Bratislava zatiaľ nezverejnil žiadne oficiálne stanovisko a mlčí aj na sociálnych sieťach.