Ako Boris Valábik totálne zvozil Libora Hudáčka za reči voči trénerovi! (VIDEO)

MS v Hokeji 2019

Ako Boris Valábik totálne zvozil Libora Hudáčka za reči voči trénerovi! (VIDEO)

Slovenskí hokejisti včera síce suverénne triumfovali nad výberom Veľkej Británie, no tréner Craig Ramsay nebol spokojný s výkonom.

Takto to okomentoval útočník Libor Hudáček v rozhovore pre Sme.sk: Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov.

Na tieto slová reagoval v štúdiu RTVS Boris Valábik a ten nášho hokejistu poriadne zvozil.

Ak by sa Libor Hudáček niekedy vo svojej kariéry pýtal, prečo s toľkým talentom a s tými šikovnými rukami a korčuľovaním nehrá v NHL alebo sa neudržal v kvalitnejšej súťaži, tak presne týmto svojím vyjadrením si na to sám odpovedal.

Povedzte mi jediného trénera, jediného nadriadeného, ktorý by toleroval to, že jeho hráč doslova prizná, že nebude plniť pokyny len kvôli nejakej zvláštnej výhovorke, že my sme Slováci, my sme Európania. To znamená, že nemusíme plniť pokyny trénerov? Toto si dovolí povedať Zdeno Chára? Toto si dovolil niekedy povedať Majo Gáborík, Majo Hossa a hviezdy NHL?

U mňa by tento hráč, ktorý takýmto spôsobom dehonestuje to, čo jeho spoluhráči na ľade odvádzajú, dohral. Všimol som si to aj v zápase s Veľkou Britániou, že Libor Hudáček nehral tímovo. Ak by som ja bol trénerom národného tímu, u mňa by tento hráč na šampionáte skončil.