Ako Dalibor Dvorský ohúril hokejový svet (VIDEO)

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Ako Dalibor Dvorský ohúril hokejový svet (VIDEO)

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zanechala senzačným druhým miestom Hlinka Gretzky Cupu skvelý dojem.

Skauti z jednotlivých tímov NHL si určite zapísalo viacero mien z nášho výberu a budú ich tak pozorne sledovať smerom k ďalšiemu draftu.

Jedno meno však aj vzhľadom k výkonom a veku zaujalo ešte výraznejšie, Dalibor Dvorský.

Iba 16 ročný útočník zažiaril na turnaji, keď nazbieral v piatich zápasoch 12 bodov (8 gólov a 4 asistencie) a skončil celkovo na druhom mieste kanadského bodovania.

O bod ho po finále preskočil iba ruský supertalent Matvei Michkov, ktorý je považovaný za horúceho kandidáta na jednotku draftu NHL v roku 2023.

Podľa experta zo známeho portálu The Hockey News Stevena Ellisa by zamiešať kartami v drafte mohol aj práve Dvorský.

Je jednou z top nádejí nabitého draftu 2023. Dvorský sa dostáva do pozície kandidáta na prvú trojku za Mičkovom a Bedardom.

Za zmienku stojí aj jedna zaujímavá štatistika portálu Elite Prospects. Práve Dvorský sa stal najvyhľadávanejším hráčom týždňa. Na 7. mieste sa nachádza Tomáš Tatar, ktorý podpísal zmluvu s New Jersey Devils.

Od skautov NHL prišli po skončení Hlinka Gretzky Cupu pozitívne reakcie.

Máme len informácie od skautov z NHL, s ktorými sa bavili člen realizačného tímu Jozef Stümpel či prezident zväzu Miroslav Šatan. 

Ich reakcie boli veľmi pozitívne, dokonca boli prekvapení z hry a z výsledkov chalanov. Na druhej strane, aj tréneri súperov vždy po zápase prišli, podali ruku a uznali našu silu. , reagoval v rozhovore pre tvnoviny.sk tréner Ivan Feneš.