Ako Nitra predčasne ukončila zápas s Viedňou (VIDEO)

Hokej

autor hetrik.sk

Ako Nitra predčasne ukončila zápas s Viedňou (VIDEO)

Hokejisti Nitry nedohrali dnešný prípravný zápas s Viedňou Capitals. 

Vedenie domáceho klubu stiahlo hráčov po tvrdých zákrokoch súpera za priaznivého stavu 5:1. Pozrite si vo videu zábery z celého incidentu.

Stanovisko klubu na Facebooku:

Za stavu 5:1 odchádzame zo zápasu pedčasne na pokyn vedenia klubu. Nebudeme sa zúčastňovať úmyselnej poľovačky na našich hráčov…. Kým sa hral hokej, nebolo čo riešiť. Varga2, Raskob, Baláž a Bajtek zariadili výhru 5:1. S klubom Viedeň Capitals si najbližších desať rokov určite nezahráme.

Ďakujeme všetkým fanúšikom za účasť na dnešnom zápase. Mrzí nás, že sa zápas nedohral, za čo sa divákom ospravedlňujeme, ale zdravie našich hráčov je pre nás prvoradé. Zákroky, akými sa začali prezentovať hráči súpera boli ďaleko za hranicou zdravého rozumu.

S hokejom to nemalo nič spoločné. Nemalo zmysel nechať našich hráčov, ktorí chceli hrať hokej, pokračovať v takomto zápase. V doterajšom priebehu prípravy sme sa viackrát stretli s tímami z IHL a boli to všetko slušné zápasy so solídnou športovou úrovňou. Veríme, že sa jednalo iba o skratové konanie viacerých jednotlivcov. V najbližších rokoch ale zápasy proti dnešnému súperovi nebudeme iniciovať.