Ako to nakoniec je so Slovanom? Vráti sa do Tipsport Ligy alebo nie?

KHL

autor hetrik.sk

Ako to nakoniec je so Slovanom? Vráti sa do Tipsport Ligy alebo nie?

Hokejový Slovan Bratislava aktuálne ťahá najhoršiu sériu prehier počas ich účinkovania v KHL. Belasí prehrali v tejto súťaži všetkých posledných 10 zápasov.

Je tu tak otázka, či by už naozaj nebol lepší návrat do domácej súťaže.

Na túto tému sa dokonca pozitívne vyjadril oficiálny účet Slovana na twitteri.

Pre Slovan bude na jar návrat do ligy reálnou alternatívou. Ekonomický model financovania KHL sa krízou v Donbase v roku 2014 zrútil ako domček z karát. Musíme tiež vyriešiť vzťah k mestu a aréne: 800-tisíc ročne je aj v ‚bohatej‘ Bratislave zničujúci nájom.

Neskôr Slovan zverejnil aj oficiálne stanovisko na facebooku.

Akékoľvek špekulácie ohľadom možného návratu HC Slovan Bratislava do Tipsport ligy sú v tejto chvíli absolútne predčasné. Slovan je nateraz pevnou súčasťou KHL a je našou povinnosťou voči fanúšikom i mestu dohrať túto sezónu so cťou. Máme pred sebou ešte 24 zápasov základnej časti, z toho presnú polovicu doma a všetci v klube urobia, čo bude v ich silách, aby aktuálna čierna séria prehier skončila čo najskôr,

Samozrejme, pre klub by bolo dobré, aby rozhodnutie o účinkovaní v ďalšej , resp. ďalších sezónach padlo optimálne v priebehu januára/februára. Ovplyvňuje ho však viacero faktorov, prevažne ekonomických. Klub by mal rozhodne jasno ohľadom ďalšej sezóny najneskôr na prelome marca a apríla 2019. V žiadnom prípade nechceme, aby sa opakovala situácia z jari tohto roku, kedy akcionári klubu mohli záväzne potrvrdiť účasť v KHL až v samom závere júna.

Podľa medií z Ruska však KHL počíta so Slovanom aj v ďalšej sezóne. Vedenie totiž malo nedávno vybrať kandidátov na vyradenie zo súťaže od budúcej sezóny. Na zozname však figuruje iba Severstal Čerepovec, Admiral Vladivostok a Amur Chabarovsk.