Alex Čiernik má za sebou náročné obdobie. Slovenský talent sa rozhodol odstrihnúť od sociálnych sietí

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Alex Čiernik má za sebou náročné obdobie. Slovenský talent sa rozhodol odstrihnúť od sociálnych sietí
Zdroj: nhl.com/flyers

Alex Čiernik patrí medzi naše najväčšie hokejové talenty z draftu NHL 2023, na ktorom si ho vybrala Philadelphia Flyers v 4. kole z celkového 120. miesta.

19-ročný útočník odštartoval sezónu v druhej najvyššej švédskej súťaži HockeyAllsvenskan za tím Västerviks IK. V 24 zápasoch nazbieral slušných 13 bodov za 4 góly a 9 asistencií.


Ešte na konci novembra utrpel v klube menší otras mozgu, napriek tomu prišiel podporiť Slovensko na Majstrovstvá sveta do 20 rokov. V Göteborgu si však po tvrdom hite v súboji s Nórskom obnovil zranenie a na šampionáte skončil.

Mladý útočník má za sebou jeden a pol mesačnú pauzu od hokeja, teraz sa však zdá, že je všetko v poriadku. Za sebou má prvého ligové zápasy vo Švédsku.

Mládežnícky reprezentant si však prešiel nesmierne náročným obdobím. V najnovšom príspevku na Instagrame sa poďakoval rodine a kamarátom za podporu. Zároveň vyhlásil, že si dáva pauzu od sociálnych sietí.


Rozhodol som sa na nejaký čas odísť zo sociálnych sietí a vyčistiť si hlavu, aby som sa mohol viac sústrediť na seba.

Oceňujem všetku podporu a pomoc od mojich blízkych priateľov a rodiny počas obdobia, ktoré nebolo pre mňa v poslednej dobe najjednoduchšie. 

Pokúsim sa kontaktovať všetkých ľudí blízkych mne, s ktorými komunikujem cez toto miesto, napísal Čiernik v pondelok.