Anglické média sa smejú zo Slovenska v kvalifikácii o MS 2018: Bude to pre nás prechádzka parkom!

Slovensko

autor hetrik.sk

Anglické média sa smejú zo Slovenska v kvalifikácii o MS 2018: Bude to pre nás prechádzka parkom!

Sobotňajší žreb kvalifikácie o Majstrovstvá sveta v Rusku 2018 nám prisúdil skupinu F so súpermi: Anglicko, Škótsko, Slovinsko, Litva a Malta.

Niekto je so žrebom spokojný a hovorí o šanci na postup na záverečný turnaj, iní zase hovoria o ťažkej skupine s dvoma súpermi z Veľkej Británie a to hlavne so silným Anglickom.

Slovensko Anglicko Kvalifikacia MS 2018

Anglický denník Mirror zhodnotil žreb tak, že je pre nich takáto skupina darčekom a jedinou možnou prekážkou bude rival zo Škótska. Slovensko bude iba taká prechádzka parkom, zhodnotil denník. Viac sa o Slovensku v článku nedočítate.

Ďalej citujú trénera Hodgson: Je to pre nás skvelý žreb. Fanúšikovia si však myslia, že je už rozhodnuté, no mužstvá ako Litva a SLovinsko sú skusené a Malta naberá skúsenosti. Znovu o Slovensku žiadna zmienka. Buď si stále mýlia Slovensko a Slovinsko alebo nás až tak podeceňujú.

K žrebu sa vyjadrili aj naši hráči a Tréneri:

Marek Hamšík: Jasným favoritom je Anglicko. Pokiaľ v bojoch o účasť na svetovom šampionáte v roku 2018 budeme hrať rovnako, ako teraz v kvalifikácii ME 2016, bude to pre nás súperenie o druhé miesto v skupine. Momentálne však nemyslíme na elimináciu MS. Pred očami máme tú súčasnú, perfektne rozohranú. Chceme ju spečatiť postupom na kontinentálne podujatie, čo by bolo niečo úžasné.

Ján Ďurica: Skupina je zaujímavá, dostali sme dobrých protivníkov. Treba si však uvedomiť, že pôjde o kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta, my sa teraz sústredíme na elimináciu európskeho šampionátu. To sú pre nás momentálne dôležité stretnutia. Anglicko i Slovinsko sú ťažkí oponenti, ale aj Slovensko má svoju kvalitu a podľa mňa máme veľkú šancu postúpiť.

Ján Kováčik: Dnes už neexistujú ľahkí oponenti, pre hráčov a divákov je to skupina dostatočne atraktívna a zaujímavá. Všetko začína odznovu. Myslím si, že máme dobré mužstvo. Chalani dozreli, je to dobrá nastupujúca generácia. So žrebom som spokojný.

Ján Kozák: Pre fanúšikov, pre ľudí je Anglicko nepochybne atraktívny súper... Mužstvo, majúce veľkú históriu, majúce stále veľký zvuk a nespochyniteľnú kvalitu. Spolu s nami je v kvalifikácii ME 2016 jediným tímom, ktorý dosiaľ nestratil ani bod. Teoreticky by sme si vedeli predstaviť z prvého koša aj papierovo ľahšieho súpera, myslím na Wales či Rumunsko, aj pri celkovom hodnotení zloženia iných skupín by sme sa mohli zamýšľať, že tá či oná by bola teoreticky jednoduchšia, ale futbalová pravda aj tak vždy leží na ihrisku. Osud nám nadelil Anglicko, opakujem, že pre našich ľudí to je určite veľmi zaujímavé mužstvo a my tejto výzve budeme čeliť.

Vladimír Weiss: Vyzerá to, že sa čoskoro vrátim do Škótska aj Anglicka. Mám dobrý pocit z tohto žrebu.

Celkovo sme s Anglickom odohrali 3 stretnutia. V kvalifikácii o EURO 2004 sme prehrali zápasy zhodne 1:2. Na Tehelnom poli vtedy sledovalo zápas 27 000 divákov a po polčase sme viedli po góle Szilárda Németha 1:0. V druhom polčase však rozhodli o triumfe Anglicka David Beckham a Michael Owen. Posledný zápas sme odohrali v roku 2009 vo Wembley a prehrali sme 0:4. Teraz je však situácia úplne iná.

Prvý zápas odohráme práve s favorizovaným Anglickom a to 4.9.2016 o 18:00 (Nedeľa). Každopádne je tu celkom slušná šanca zabojovať o postup.