Banská Bystrica získala kvalitného brankára. Na Slovensko smeruje bývalý hráč z KHL

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Banská Bystrica získala kvalitného brankára. Na Slovensko smeruje bývalý hráč z KHL
Zdroj: hcbarys.kz

HC MONACObet Banská Bystrica sa výrazne posilňuje. Účastník Tipos Extraligy vo štvrtok večer oznámil meno nového brankára.

Na Slovensko smeruje dvadsaťdeväťročný Dominik Hrachovina. Skúsený český reprezentant podpísal pod Urpínom zmluvu na jednu sezónu.


Rozhodol som sa prijať ponuku aj vďaka jednaniu pána Pisára a pána Országha, ich vízia a vízia klubu napredovať a spraviť v Banskej Bystrici opäť úspech. Budem sa snažiť na sebe pracovať deň čo deň, čo verím, že pomôže tímu ku kvalitným výsledkom. Bude to pre mňa nová skúsenosť, na ktorú sa teším, uviedol Hrachovina pre klubový web.

Veľmi sa tešíme, že sa nám podaril tento podpis, Dominik bol pre nás priorita číslo jedna a som rád za celú organizáciu aj za manažment, že to dotiahli do dobrého konca. Dominik je jeden z top českých brankárov v extralige a má za sebou výborné sezóny vo Fínsku, kde sa podieľal na majstrovskom titule. Zhodou okolností ostal bez angažmá a to bola šanca pre nás, ktorú sme využili. Som rád, že bude súčasťou nášho tímu, máme od neho veľké očakávania a tešíme sa na spoluprácu, doplnil tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh.

Rodák z Brna má za sebou dlhoročné účinkovanie vo Fínsku, kde sa dvakrát radoval z majstrovského titulu.

V ročníku 2018/19 si vyskúšal pôsobenie v KHL, kde hájil farby Barysu Astana. Posledné tri roky odohral v drese HC Motor České Budějovice.

Účastník majstrovstiev sveta v Dánsku 2018 má na konte aj dva zápasy v českej reprezentácii.