Banská Bystrica zúri: Dve obrovské chyby rozhodcu ich pripravili o výsledok proti Dunajskej Strede

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Dunajská Streda viedla v nedeľňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti Fortuna Ligy nad Banskou Bystricou už 3:0.

Domácim sa vďaka zásahu Róberta Polievku podarilo znížiť.

V 71. minúte hlavný rozhodca Martin Dohál neodpísal po ruke pokutový kop. O približne desať minút neskôr prišiel druhý gól v podaní Mateja Franka.

Všetko to zakončil vyrovnávajúci gól v samom závere, ktorý rozhodca neuznal pre ruku. Pozrite si zábery na situáciu a posúďte sami, či sa jednalo o prehrešok proti pravidlám alebo nie.

Prečo si rozhodca nešiel pozrieť video? Dôvodom je odpískanie ešte pred strelením gólu, podľa pravidiel sa v takomto prípade nesmie kontrolovať situácia pomocou VAR.

Dunajská Streda vďaka triumfu 3:2 navýšili náskok na čele Fortuna Ligy na štyri body pred Slovanom Bratislava.

Reakcie kapitána Polievku a trénera Bystrice Michala Ščasného.