Bitka medzi fanúšikmi Trnavy a políciou počas zápasu so Slovanom

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Bitka medzi fanúšikmi Trnavy a políciou počas zápasu so Slovanom

Ani dnešné derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa nezaobišlo bez problémov.

V sektore hostí sa odohrala bitka medzi fanúšikmi a políciou. Použité mali byť gumové projektily, rozbušky a slzný plyn.

@danielsenaxedal Spartak Trnava at Slovan Bratislava, Tradičné Derby Slovakia 🇸🇰 #slovakia #slovensko #spartaktrnava #slovanbratislava #acab #hooligans #ultras #awaydays #football #riots #derby #rivals #fortunaliga #trnava #bratislava #slovak ♬ origineel geluid - DanielsenAxedal

O tomto zážitku priamo zo sektora sa na twitteri podelil fanúšik Richard Skýpala.

75. minút sa na tribúne nič nedialo. Po odpálení pyrotechniky do sektoru nakračal fialový tím polície. Treba si uvedomiť, že sektor bol plný, počas zápasu do neho usporiadateľ veľmi citlivo premiestnil divákov z TT aj z okolitých tribún.

V 75. minúte bola použitá pyro. Bolo strhnuté sito, cez ktoré reálne nebolo vidieť na futbal. Odtrhnuté skoby iba. Ak sa dialo niečo pod tribúnou neviem o tom, hovorí sa o poškodení WC, ale na tribúne sa nič nedialo.

Fialový tím polície nakráčal na preplnenú tribúnu medzi ľudí na kontakt a obkľúčili jeden sektor trnavských, paradoxne ten kde nebol hlavný kotol. Bol to môj sektor.

Konflikt začal sotením a pádom opitého fanúšika. Rozbuškava začala strkanica. Policajti potlačili ľudí od strechy sektoru a začala bitka. Fanúšikovia vytlačili políciu pod tribúnu.

Bitka pokračovala pri vstupe. Hádzanie predmetov, polícia absolútne neodhadli situáciu. Hádžu poplašnú pyrotechniku medzi skupinu trnavských.

Oslepení ohlušení ľudia odstúpil od vchodu, Polícia absolútne nepochopiteľne vstupuje na schody a strieľa do ľudí gumené projektily. Policajti nepochopili, že že oni neboli vo vojne a nemali vyhrať bitku.

Odchádzam zo sektoru, plačúce deti, resuscitácie fanúšika, nepreberal sa, odviezla ho rýchla. Do plaču je seriózne aj mne.

Ak po dnešku niekto povie niečo o vytrhnutých stoličkách a podobne. Má pravdu, boli, ale po bitke s políciou v absolútnom rage. Kopec dementov medzi ľuďmi a policajtmi. Ale stojím si za tým, že prítomnosť polície na tribúne bola absolútne neopodstatnená, rozpísal sa na twitteri fanúšik Richard Skýpala.

Foto: Twitter/DanielsenAxedal