Borbély sa zastal Weissa: Nečudujem sa mu. Po roku ignorácie od tohto trénera je to logické

EURO 2024

autor hetrik.sk

Borbély sa zastal Weissa: Nečudujem sa mu. Po roku ignorácie od tohto trénera je to logické

V nominácii slovenskej futbalovej reprezentácie na dve kvalifikačné stretnutia o EURO 2024 na Islande a v Lichtenštajnsku znovu chýba dlhoročná opora Vladimír Weiss mladší.

Tréner Francesco Calzona tvrdí, že ho pôvodne chcel povolať, no kapitán Slovana Bratislava odmietol.Weiss ml. bol povolaný, bol s ním rovnaký proces ako s ostatnými. Tímový manažér mu poslal správu, že sa s ním chce tréner rozprávať večer.

Odpovedal, že trénerovi nemá čo povedať, že má iba jedného trénera. A že nám praje všetko dobré, citoval 54-ročného Taliana asistent Pavol Farkaš.

Weiss neskôr vyhlásil, že reprezentáciu neodmietol, keďže nedostal žiadnu pozvánku. Kompletný reakciu si môžete prečítať TU.

Ladislav Borbély sa Weissovi nečuduje. Otázky vzbudzuje u experta RTVS aj návrat Mareka Hamšíka.

Marek Hamšík je už teraz jednoznačne legendou slovenského reprezentačného futbalu.

Pokiaľ je proklamovaná motivácia pomôcť mužstvu, je to určite akceptovateľné. Len ten krok niekedy vzbudzuje otázky, ktoré nie príliš súvisia s takýmto aktom.

Keď je nový tréner, ktorý je tam desať mesiacov, očakávame od neho nejaký koncept, nejakú personálnu perspektívu.

Ak je odkázaný na prinavrátenie takejto legendy, ktorá už vlastne skončila, logicky sa naskytujú otázky, ktoré nie príliš korelujú s proklamovanou motiváciou a to konkrétne iba pomôcť mužstvu.


Tak ako aj pri Marekovi, ktorý môže byť prínosom pre aktuálny futbalový výkon, to isté platí aj o Weissovi.

Na základe posledných výsledkov by mal figurovať v reprezentácii. Už aj to vzbudzuje určité pochybnosti, či už vo verejnosti alebo aj medzi nami, ktorí sa zapodievajú futbalom.

Keď sa používa meter, nech sa teda používa rovnaký na každého, to je jedna vec.

Druhá vec, formálny proces komunikácie, celá logistika pozývania hráčov zrejme nie je celkom v poriadku, pretože podľa mojich informácií Vlado Weiss nedostal žiadnu pozvánku.

To, že dostal pozvánku na rozhovor a on ho odmietol, to ešte neznamená pozvánku. Poviem úprimne, nečudujem sa mu.

Po roku ignorácie od tohto trénera je to logické, neviem o čom by sa rozprávali. Ale súhlasím, že je to veľká škoda pre slovenský reprezentačný futbal, to je fakt.

To, že teraz nepríde ku kroku použitia kvalitného hráča, zrejme sa už nedozvieme, aký prínos by to mohlo mať, zhodnotil Ladislav Borbély aktuálnu situáciu v štúdiu RTVS pred duelom na Islande.

Foto: rtvs.sk, Futbalnet TV