Boris Valábik v českej TV reaguje na tému hráčov z KHL na MS 2024

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Boris Valábik v českej TV reaguje na tému hráčov z KHL na MS 2024
Zdroj: Youtube/O2 TV Sport

Uvidíme slovenských hokejistov z KHL na Majstrovstvách sveta 2024, ktoré sa tento rok konajú v Česku?

Definitívny verdikt zatiaľ stále nie je známy, podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana by sa malo rozhodnúť po zvážení celej situácie v apríli.


Kontroverznej téme sa teraz venovali aj v televíznej show "Bomby na ledu", ktorú vysiela česká televízia O2 Sport. Hosťom v najnovšom vydaní bol bývalý slovenský hokejista a aktuálny expert Boris Valábik.

Vyjadrenie prezidenta zväzu Šatana je také neurčité. Máte tam deväť hráčov, čo je najviac zo všetkých európskych krajín. Aký je na to tvoj pohľad, mali by ísť alebo nie?, odštartoval debatu moderátor Jakub Koreis.

Valábik bude rozhodnutie rešpektovať. Po športovej stránke by určite chýbali

Keď sa pozrieme na športovú stránku, tak tí hráči budú Slovensku veľmi chýbať. Tu je však dôležité, aby si zväz zadefinoval aké hodnoty má. U vás to spravili dobre.

Potom je už iba na ľuďoch, aby s tým súhlasili alebo nesúhlasili. Vyjadrilo sa však, že toto sú naše hodnoty.


Povedzme si na rovinu, ten reprezentant stále reprezentuje a preto musí spĺňať aj charakterové vlastnosti. Myslím, že aj vy ste podpisovali štatút reprezentanta, že niečo musíš spĺňať a čomu sa musíš vyhnúť.

U vás je to také jednoznačné, u nás budem rešpektovať akékoľvek rozhodnutie, ktoré príde.

Ja nemám rád extrémy, ale tu je iba jedno alebo druhé riešenie. Nie je nič medzitým, buď pôjdu alebo nepôjdu, vyhlásil Valábik v štúdiu O2 Sport.

Okrem tejto témy sa v programe hovorilo napríklad aj podpise Patrika Bartošáka v Spišskej Novej Vsi, neúčasti Slovenska a Česka na turnaji NHL v roku 2025 či o nastupujúcej generácii našich hokejistov.