Budú MS v hokeji 2021 na Slovensku?

MS v Hokeji 2019

Budú MS v hokeji 2021 na Slovensku?

Jedna skutočnosť je už defitnitívne vyriešená. Majstrovstvá Sveta v hokeji sa tento rok neuskutočnia v Bielorusku.

IIHF tak teraz musí hľadať riešenia. Buď sa celý turnaj odohrá priamo v Lotyšsku, no problémom môže byť chýbajúci štadión.

V tomto ohľade by mohlo pomôcť Slovensko a Dánsko. Litvu už prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel definitívne vylúčil. Rozhodnúť by sa malo 26. alebo 27. Januára.

V prospech Slovenska hovorí skvelé zázemie na štadióne v Bratislave. Na včerajšej tlačovke to potvrdil štátny tajomník SR pre šport Ivan Husár.

Usporiadanie jednej skupiny MS v Bratislave je reálne. Koaličné rokovania o tejto téme ešte neprebehli. Je to veľmi čerstvé, ale bublina by sa na štadióne Ondreja Nepelu vytvárala veľmi dobre, pretože štadión je spojený s hotelom, reagoval Husár na tlačovke o finančnej podpore športu.

V prípade uskutočnenia šampionátu u nás sa však bude s najväčšou pravdepodobnosťou hrať bez divákov.

V tejto chvíli sa počíta, že by bol šampionát bez fanúšikov na tribúnach. Turnaj sme posunuli na 21. mája. Dúfame, že Európa sa dostane trošku z koronavírusovho zovretia a na šampionáte by mohla byť aspoň obmedzená kapacita divákov. To však bude v rukách národných autorít a mimo právomocí IIHF a organizátorov, reagoval člen rady IIHF Petr Bříza v rozhovore pre denník šport.

Foto: Instagram/IIHF