Celta Vigo vidí v Lobotkovi veľký potenciál. Ak by ho niekedy chcela napríklad Barcelona, musí zaplatiť 35 miliónov Eur!

Primera Division

10 910 zobrazení

Celta Vigo vidí v Lobotkovi veľký potenciál. Ak by ho niekedy chcela napríklad Barcelona, musí zaplatiť 35 miliónov Eur!

Včera sa oficiálne potvtdil prestup nášho talentovaného futbalistu Stanislava Lobotku do Celty Vigo. Ako jeden z mála Slovákov si tak zahrá španielsku ligu a to napríklad proti Ronaldovi alebo Messimu.

Jeho nový klub v v ňom vidí obrovský potenciál a španielske média ho označujú ako zatiaľ "Mini Modriča". Práve Celta mu dala do zmluvy obrovskú výkupnú klauzulu. 

Ak by ho tak napríklad chcela kúpiť Barcelona alebo ďalší futbalový gigant, tak bude musieť zaplatiť 35 miliónov Eur. Z Dánska pritom putoval do La Ligy za približne 5 miliónov Eur. Pre zaujímavosť, v histórii Celty Vigo je to ich 3. najdrahší prestup.

A čo hovorí samotný Lobotka na tento prestup?

Z prestupu sa veľmi teším a aj z toho, že idem do španielskej ligy. S mojím agentom sme rozmýšľali nad klubom, ktorý chce hrať futbal a ktorý by bol aj čo najlepší pre moju kariéru. A tou najlepšou voľbou bola práve Celta.

Pred pár týždňami som s nimi ešte hral na ´fife´, sledoval ich v televízii a želal si, že takú ligu chcem niekedy hrávať. Bola to pre mňa veľká motivácia a snažil som sa na sebe čo najviac pracovať. Keď človek na sebe takto maká, tak sa mu to skrátka raz splní a j som rád, že sa mi to podarilo a že je to práve Celta.  , reagoval rodák z Trenčína pre Sport.sk.