Celý svet hovorí len o Saganovi: Pozrite si tie najlepšie reakcie!

Ostatné

Celý svet hovorí len o Saganovi: Pozrite si tie najlepšie reakcie!

Jeho nadľudské výkony a večné druhý! Toto sú hlavné témy tohtoročnej Tour de France. Hovorí sa o ňom viac ako o žltom Chrisovi Froomovi, hovorí sa hlavne o Saganovi zo Slovenska.

Pozrite si tie najlepšie reakcie na výkony Petra Sagana na Tour. Zagratuloval mu dokonca aj prezident Andrej Kiska.

Sagan Tour de France 2015

Reakcia Sagana: Sám proti všetkým nič nezmôžem. Zase som skončil druhý. Všetci cyklisti sú moji kamaráti, ale žiadny z nich ma nepustí samého do úniku. Je veľmi ťažké vyhrať po samostatnom úniku. V tom zjazde som bol rýchly, veril som si. Nemôžem však vyhrať, keď si všetci o mne myslia, že som najlepší. Nejde to. V úniku všetci predo mnou zatvorili dvere. Je to ťažké, ale ja chcem byť stále vpredu a víťaziť.

Oleg Tiňkov: Som možno ešte viac smutný ako Peter. Neuveriteľne sa snaží, podľa mňa je najsilnejší muž na tejto Tour. Minimálne jedno víťazstvo by si určite zaslúžil.

André Greipel: Môj názor po dnešku. Peter Sagan je najsilnejším jazdcom s najväčšou hranicou bolesti na Tour. Sme hrdí, že sme schopní si to s ním rozdať aspoň niekedy!

Andrej Kiska: Sagan, klobúk dole. Bojovník. To je asi najvýstižnejšie slovo. Psychológovia tvrdia, že druhé miesto je často veľmi bolestivé - stačilo tak málo a mohol skončiť prvý.

Alberto Contador: Musím pogratulovať Petrovi Saganovi k tomu, čo tu tento rok na Tour de France predvádza. Ide fantastické preteky, odvádza neuveriteľné výkony, je hlavnou hviezdou celého podujatia a púta na seba právom veľkú pozornosť médií i fanúšikov. I keď sa mu nedarí vyhrávať, tie jeho druhé, tretie aj štvrté miesta sú vynikajúce. Ja najmä kvôli nemu verím, že Tinkoff-Saxo ešte na tohtoročnej Tour nejaké etapy vyhrá.

Bývalý nemecký cyklista Jens Voigt: Musím to povedať. Nikto, ale absolútne nikto netúži po víťazstve viac ako Peter Sagan. Nikto tam nemaká viac, nikto nepracuje tvrdšie. On je totálna legenda, skutočný bojovník!!!

Katarína Smolková - Priateľka Sagana: Ďalšie druhé miesto. Ja si myslím, že sú lepšie ako prvé, lebo on sa stáva stále viac a viac populárny tými druhými miestami. Mne dosť 'lepí', keď ide dole kopcom. Tak intenzívne som pozerala na posledných desať kilometrov a videla som, ako v tej jednej zákrute skoro spadol.

Legendárny Cyklista Greg Lemond, ktorý pracuje pre Eurosport: To, že je tak neuveriteľne univerzálny a že je taký silný je zároveň na Tour de France aj jeho prekliatím. On má totiž na to, aby vyhral väčšinu etáp, zatiaľ čo ostatní sa špecializujú iba na niekoľko dojazdov. Preto sa potom v závere stáva, že Sagan tesne prehráva v špurtoch, pretože tam vždy je niekto oddýchnutý, naopak on má v nohách všetky etapy odmakané naplno. Bude schopný vyhrať väčšinu etáp na Tour de France a aj keď to možno nebude na žltý dres, v tomto sa mu zrejme nikto nevyrovná.

František Straka na Twitteri: Sagan a zbytek sveta. Neuveritelny co ten kluk predvadi.