Český expert sa pustil do Júliusa Hudáčka. Nástroj ruskej propagandy, u blbého chlapca by to pochopil

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Český expert sa pustil do Júliusa Hudáčka. Nástroj ruskej propagandy, u blbého chlapca by to pochopil
Zdroj: X/O2 TV Sport, Rytíři Kladno

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček si po novom roku konečne našiel nové pôsobisko. Skúsený gólman sa upísal českému tímu Rytíři Kladno.

35-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi v predchádzajúcich sezónach pôsobil v KHL, kde vystriedal kluby ako Spartak Moskva, Čerepovec, Dinamo Riga či naposledy Barys Astana.


Práve účinkovanie v ruskej súťaži vyvolalo u našich susedov značnú časť kritiky. Do bývalého slovenského reprezentanta sa ostro pustil napríklad aj hokejový expert z O2 TV Sport Jakub Koreis

Po športovej stránke asi v poriadku, ten druhý aspekt je podľa mňa zle. Ten hráč deklaroval pred sezónou, že uprednostňuje pôsobenie v Rusku, ku ktorému nakoniec nedošlo a skončil v Kladne.

Ja si nedokážem predstaviť, ako môže niekto dobrovoľne hrať hokej v krajine, ktorá hrozí našej západnej civilizácii jadrovými zbraňami a tí hráči tam jednoducho idú. Je to absolútne nepochopiteľné, ako tam môžu ísť.

Ešte by som prižmúril oči, ak by to bol 22-ročný chlapec, ktorý v tom období zarába 50-tisíc korún a podarila sa mu sezóna, dostane ponuku z Ruska na milióny. Vtedy by som ešte povedal, ok. Si mladý, blbý a tak tam ideš tie peniaze zarobiť.

Ale Hudáček, ktorý hrá v Európe celú kariéru a musel si zarobiť veľké peniaze, že to má za potrebu. Ja ešte ani nie som na tie jeho "šaškárny", ktoré predvádza po zápase.


Podľa mňa jednotlivé mužstvá a organizácie, ktoré povedia takýmto hráčom nie, ukazujú hodnoty, o čom by ten hokej mal byť.

A predovšetkým o tom, aby vytvárali vzory pre deti a mládež. Mali by sme deťom dať najavo, aké sú základné hodnoty našej spoločnosti.

Znovu, on išiel do krajiny... ja viem, že nehral priamo v Rusku, hral však v KHL, ktorá je jasným nástrojom propagandy.

On tam išiel a dobrovoľne sa stal nástrojom propagandy a to iba pre to, aby si zobral tie peniaze. Podľa mňa by sme sa proti tomu mali jasne vymedziť, reagoval Koreis v televíznom štúdiu na tému príchodu Hudáčka.