Čo hovorí Juraj Slafkovský na naše lepšie držanie puku ako Kanada? Novinára zrušil jednou vetou

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Čo hovorí Juraj Slafkovský na naše lepšie držanie puku ako Kanada? Novinára zrušil jednou vetou
Zdroj: jojsport.joj.sk

Naši hokejisti prehrali vo štvrťfinále Majstrovstiev sveta 2024 s favorizovanou Kanadou 3:6.

Sklamanie po stretnutí netajil ani mladý útočník Juraj Slafkovský. Dvadsaťročný Košičan zakončil turnaji s ôsmimi asistenciami.


Dali nám šesť gólov a prehrali sme, no. Bohužiaľ, Kanada má dobrý tím. Jasné, mohli sme nejaké veci spraviť inak, ale skrátka neviem, začal v pozápasovom rozhovore pre TV JOJ.

Redaktor ďalej uviedol štatistiku, podľa ktorej malo Slovensko lepšie držanie puku v útočnom pásme. Také štatistiky si nebudem pozerať, keď sa hrá hokej na góly, odpovedal Slafkovský.

Vodcovská pozícia v mladom veku mu vôbec nevadí. Ja som chcel byť líder a aj som sa to snažil v každom zápase ukázať. Aj keď som niekedy ukazoval na ľade frustráciu, tak to nebolo, že som bol na niekoho nas*atý alebo tak, ale proste som chcel vyhrať. Ja milujem vyhrávať.

Možno skresľuje, že som nedal gól, ale robili sme iné veci. Mohlo to byť lepšie z mojej strany, aj sám som od seba čakal možno viac. Nie každý šampionát sa vydarí podľa predstáv. Darilo sa iným chlapcom, za čo som rád.

Máme veľa mladších hráčov, ktorých skvele dopĺňajú tí starší, čo majú skúsenosti. Keď sa my mladí naučíme hrať veľké zápasy, tak to môže byť v budúcnosti dobré, doplnil útočník Montrealu Canadiens pre slovenské médiá.