Corey Perry zverejnil emotívny list po vyhadzove z Chicaga. Kanaďan sa chce začať liečiť

NHL

autor hetrik.sk

Corey Perry zverejnil emotívny list po vyhadzove z Chicaga. Kanaďan sa chce začať liečiť
Zdroj: nhl.com/blackhawks

Veľkou témou číslo jeden bolo v posledných dňoch v NHL rozviazanie zmluvy Chicaga Blackhawks so skúseným Kanaďanom Corey Perrym.

38-ročný útočník sa nečakané prestal objavovať v zostave "jastrabov". Klub neskôr oznámil okamžité ukončenie spolupráce.


Na sociálnych sieťach sa začali šíriť špekulácie o údajnom pomere Perryho s matkou vychádzajúcej hviezdy a poslednej jednotky draftu NHL Connora Bedarda.

Corey Perry vo štvrtok večer zverejnil emotívny list

V ňom člen prestížneho Triple Gold Clubu takéto neoverené informácie zásadne odmietol. Zároveň však priznal problémy s alkoholom.

Chcel by som sa úprimne ospravedlniť celej organizácii Chicago Blackhawks, majiteľom, manažmentu, trénerom, zamestnancov a mojim spoluhráčov. Tiež by som sa chcel ospravedlniť svojim fanúšikom a mojej rodine. Som v rozpakoch, všetkých som vás sklamal.

V dôsledku môjho konania sa objavili rôzne špekulácie a fámy. Je mi zle z toho, aký dopad to malo na ostatných, a chcem jasne povedať, že táto situácia sa v žiadnom prípade netýkala žiadneho z mojich spoluhráčov ani ich rodiny.


Najdôležitejšie je, že sa chcem priamo ospravedlniť tým, ktorých sa to negatívne dotklo, a je mi ľúto dodatočných dopadov, ktoré to spôsobilo.

Moje správanie bolo nevhodné a nesprávne. Začal som spolupracovať s odborníkmi v oblasti duševného zdravia a závislosti na návykových látok, aby som prediskutoval svoj problém s alkoholom.

Podniknem všetky potrebné kroky, aby sa to už nikdy nestalo. Dúfam, že si znovu získam dôveru a rešpekt všetkých, ktorí mi počas mojej kariéry verili. Ešte raz sa hlboko ospravedlňujem, píše Corey Perry vo svojom liste.

Kanadský veterán je teraz po predčasnom ukončení kontraktu s Chicagom neobmedzeným voľným hráčom. V doterajšom priebehu sezóny stihol odohrať 16 zápasov, v ktorých zaznamenal 9 bodov (4G, 5A).