Craig Ramsay môže prepísať historické štatistiky pri slovenskej reprezentácii

Slovensko Reprezentácia

Craig Ramsay môže prepísať historické štatistiky pri slovenskej reprezentácii

Craig Ramsay bude aj minimále v ďalšej sezóne pôsobiť ako hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie. S takouto pozitívnou informáciou včera prišiel slovenský zväz ľadového hokeja.

A práve skúsený Kanaďan si dnes prebral pamätnú cenu k jeho 100. zápasu na lavičke Slovenska. Celkovo ich má na konte už 103.

Pred ním dosiahli tento míľnik iba trojica: Július Šupler, Ján Filc a František Hossa. Na absolútneho rekordéra Júliusa Šuplera stráca 19 duelov.

Ďakujem za nádhernú cenu, som prekvapený. Nikdy nevenujem pozornosť týmto štatistickým záležitostiam. Keď mi povedali, že som odtrénoval 100 zápasov v slovenskej reprezentácii, šokovalo ma to.

Moje pôsobenie pri nej sa začalo presne pred piatimi rokmi telefonátom s Mirom Šatanom. Popravde, nečakal som, že tu budem taký dlhý čas. Je mi však cťou byť tu aj naďalej a trénovať náš národný tím. Teším sa na ďalšiu sezónu.

Na to, že po úspechoch, ktoré sme dosiahli, budeme môcť povolať do reprezentácie ďalších nových hráčov. Nemohol som odmietnuť ponuku na predĺženie spolupráce o ďalší rok.

Verím, že ešte spolu môžeme dosiahnuť niečo špeciálne, reagoval Craig Ramsay po prevzatí ocenenia a podpise novej zmluvy so SZĽH.

Poradie trénerov podľa počtu zápasov na lavičke Slovenska:

1. Július Šupler (122) , 2. Ján Filc (115) , 3. František Hossa (110) , 4. Craig Ramsay (Kan.) (103) , 5. Vladimír Vůjtek st. (ČR) (94) , 6. Ján Šterbák (48) , 7. Zdeno Cíger (46) , 8. Glen Hanlon (Kan.) (33) , 9. Jozef Golonka (24) .

FOTO: hockeyslovakia.sk

FOTO: hockeyslovakia.sk