Craig Ramsay nadšený zo Slafkovského: Niektorí ľudia zo SZĽH mi hovorili, že to nemôžem urobiť

NHL

autor hetrik.sk

Craig Ramsay nadšený zo Slafkovského: Niektorí ľudia zo SZĽH mi hovorili, že to nemôžem urobiť
Zdroj: Facebook/JOJ ŠPORT, X/Canadiens de Montréal

Juraj Slafkovský v každom jednom zápase dokazuje a to predovšetkým svojim veľkým kritikom, že si post jednotky draftu NHL zaslúžil.

19-ročný útočník bodoval ako člen elitného útoku Montrealu Canadiens už v ôsmom zápase za sebou, čo je nový klubový rekord medzi tínedžermi.


Nemalú zásluhu na formovaní košického útočníka má bezpochyby aj reprezentačný tréner Slovenska Craig Ramsay. V rozhovore pre oficiálnu stránku NHL nešetril chválou práve na adresu nášho mladého reprezentanta.

Skúsený Kanaďan vedel, že to jednoducho časom príde

Či ma to prekvapilo? Nie. Či to na mňa urobilo dojem? Áno. Pred draftom 2022 som sa rozprával s Vinnym Lecavalierom a povedal som mu, že tento mladý muž urobí všetko, čo od neho tím žiada. Čím viac príležitostí dostane, tým bude lepší. Má obrovskú chuť zlepšovať sa a je veľmi šikovný

Dlho som vedel, že to príde. Je silný 'power forvard'. Hráčov ako on chce každý tím. V Montreale sa vypracoval rovnako ako v národnom tíme. Najprv hral na krídle štvrtého útoku. Po niekoľkých zápasov za mnou chodili dôležití hráči tímu a pýtali sa ma, či by s tým chalanom mohli hrať.

Keď robíte správne veci, tak góly prídu. Teraz hrá so Suzukim a Caufieldom. Uvedomuje si, že musí túto šancu maximálne využiť. Miesto v prvom útoku vníma ako poctu. Mať na krídle hráča ako Slaf je pre Suzukiho a Caufielda ako za odmenu, vyhlásil Craig Ramsay pre nhl.com.


Slafkovského vytiahol už v mladom veku na MS a neskôr aj na olympiádu. Niektorí ľudia boli proti

Slavymu želám len to najlepšie. Je jedným z mojich najobľúbenejších hráčov. Miloval som trénovať ho. Mal len 16, keď som ho pozval na majstrovstvá sveta. Podobné to bolo aj so (obrancom New Jersey Devils) Šimonom Nemcom. Niektorí ľudia vo vedení slovenského hokejového zväzu mi hovorili, že to nemôžem urobiť.

Odvetil som, že som tréner a (hráčom) verím. Hrali veľmi dobre, aj keď Slaf v prvom zápase na majstrovstvách neskóroval. Vo februári 2022 som ho pozval do tímu na zimnú olympiádu v Pekingu. A všetci vieme, ako to dopadlo. Odohral neuveriteľný turnaj. Pre Slovákoch sa stal prakticky hrdinom, doplnil reprezentačný kouč Slovenska.


Tvrdá práca, obetavosť, pozitívne myslenie kľúčom k úspechu

Juraj má nákazlivý úsmev. Patrí medzi najobľúbenejších hráčov montrealských fanúšikov a dlho to tak aj ostane. Ja si však vždy budem pamätať jeho úsmev z obdobia, keď bol čerstvý teenager. Nikdy predtým som netrénoval hráča s mriežkou na prilbe a so strojčekom na zuboch. Mal na sebe veľa kovu. Sledoval som ho na ľade a hoci mal postavu ako obor, vyzeral ako dieťa.

Juraj na sebe vždy tvrdo pracoval. Na ľade aj v posilňovni si pridával. Pomerne rýchlo som mu povedal, že sa musí naučiť rýchlejšie strieľať. Sila a mohutnosť mal, ale strele niečo chýbalo. Povedal som mu, že medzi profíkmi ju bude treba zlepšiť. Veľkí hráči často potrebujú len trochu viac času. Teraz v tomto smere vidím zlepšenie

Vždy zo seba dostane to najlepšie. Sledoval som ho rásť ako mladého hráča aj mladého muža. Verím, že mu Canadiens naďalej budú dávať veľa priestoru. Nesklame ich, pretože to zvládne. A fanúšikovia ho budú mať radi, dodal Ramsay na margo Juraja Slafkovského pre oficiálnu webstránku NHL.