Cristiano Ronaldo po prvý raz reaguje na vypadnutie z Majstrovstiev Sveta

MS vo Futbale 2022

autor hetrik.sk

Cristiano Ronaldo po prvý raz reaguje na vypadnutie z Majstrovstiev Sveta

Snom Cristiana Ronalda a celého Portugalska bolo získať titul Majstra Sveta. To sa však po včerajšom štvrťfinále proti Maroku nestane.

37-ročný futbalista sa po záverečnom hvizde neubránil pri odchode do šatne slzám. Svoju prvú reakciu zverejnil až dnes prostredníctvom Instagramu.

Vyhrať majstrovstvá sveta pre Portugalsko bolo najväčším a najambicióznejším snom mojej kariéry. 

Získal som mnoho titulov medzinárodného rozmeru a to aj s Portugalskom. Najväčší sen však bolo doviesť moju krajinu na samý vrchol svetového futbalu.

Za tento sen som tvrdo bojoval. 5-krát počas 16 rokov som hral na Majstrovstvách Sveta po boku skvelých hráčov a podporovaný miliónmi Portugalcov, dal som zo seba všetko.

Nikdy som sa neotočil chrbtom a nikdy som sa nevzdal sna.

Bohužiaľ, včera sa sen skončil. Teraz už nemá zmysel ostro reagovať. Chcem len, aby všetci vedeli, že sa toho veľa povedalo, veľa napísalo, veľa sa o tom špekulovalo, ale moja oddanosť Portugalsku sa ani na chvíľu nezmenila.

Vždy som bol pripravený bojovať za svoju krajinu a naše tímové ciele a to rovnakým spôsobom ako všetci ostatní a nikdy by som sa neotočil chrbtom k svojim spoluhráčom a mojej krajine.

Zatiaľ nie viac čo viac povedať. Ďakujem, Portugalsko. Ďakujem, Katar. Sen bol krásny, kým trval ... Teraz dúfajme, že čas ukáže a umožní každému urobiť si vlastný záver.

Foto: Facebook/Šport v RTVS