Ďalší český reprezentant prestúpil do KHL. Viac hráčov v súťaži bude mať už iba Slovensko

KHL

autor hetrik.sk

Ďalší český reprezentant prestúpil do KHL. Viac hráčov v súťaži bude mať už iba Slovensko

V KHL uvidíme v novej sezóne minimálne šesticu hokejistov zo Slovenska.

Podobne ako pred rokom tak budeme mať s najväčšou pravdepodobnosťou najvyššie zastúpenie spomedzi európskych krajín nepočítajúc Bielorusko a Kazachstan, ktoré majú v súťaži vlastný tím.


Pozadu však nezostáva ani Česko, do KHL prichádza ďalší hráč od našich susedov

Reprezentant Lukáš Klok podpísal dvojročný kontrakt s Neftechimik Nižnekamsk. Informáciu potvrdil samotný klub na sociálnych sieťach.

28-ročný obranca skúšal v sezóne 2022/23 šťastie za morom, v prvom tíme Arizony si však nedokázal vybojovať miesto v NHL a tak zvolil návrat do Európy. Sezónu dohral vo švédskom Rögle BK a švajčiarskom Lugane.

Vítkovický odchovanec si tak zrejme definitívne zatvoril dvere pred možnosťou účinkovania na domácom svetovom šampionáte v roku 2024. Hráči z KHL totiž nefigurujú v reprezentačnej nominácii.


Zoznam hokejistov z Česka v KHL 2023/24

Libor Šulák (Avangard Omsk), Dmitrij Jaškin (Ak Bars Kazan), David Sklenička (Barys Astana), Lukáš Klok (Neftekhimik Nizhnekamsk).

Zoznam hokejistov zo Slovenska v KHL 2023/24

Michal Čajkovský (Spartak Moskva), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Michal Krištof (HK Soči), Martin Gernát (Lokomotiv Jaroslavľ), Patrik Rybár (Spartak Moskva), Adam Húska (Torped Nižnij Novgorod).

Foto: Instagram/neftekhimik_hc, tucsonroadrunners.com