David Pastrňák volá po tíme Československa na Svetovom pohári: Dali by sme dokopy skvelý káder

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

David Pastrňák volá po tíme Československa na Svetovom pohári: Dali by sme dokopy skvelý káder
Zdroj: Instagram/davidpastrnak

Strelec zlatého gólu Česka na domácich Majstrovstvách sveta v hokeji 2024 David Pastrňák bol hosťom v zámorskom podcaste Spittin’ Chiclets.

Hviezdny útočník hovoril predovšetkým práve o skončenom šampionáte v Prahe a Ostrave. Zároveň však prišiel aj so zaujímavou myšlienkou spojenia českého a slovenského hokeja.


Ani jedna z krajín sa totiž nezúčastní pripravovaného turnaja štyroch národov, ktorý bude organizovať NHL vo februári budúceho roka. Na ňom uvidíme iba Kanadu, USA, Švédsko a Fínsko.

Určite by mi to nevadilo. Podľa mňa by bolo zaujímavé vytvoriť tím Československa, tak ako tomu bolo v minulosti. Dali by sme dokopy skvelý káder.

Bývali sme jedna krajina, teraz sme susedia. Navzájom si fandíme, rozumieme si v jazyku, vyhlásil 28-ročný kanonier z Bostonu Bruins.

Hráčov Česka by doplnili slovenské mená z NHL ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec či Erik Černák. Páčilo by sa mi to. Určite by to bolo lepšie ako Tím Európy z posledného Svetového pohára, doplnil Pastrňák.

Posledný veľký turnaj pod záštitou profiligy sa konal v roku 2016. Podceňovaný Tím Európy zložený z veľkej časti zo slovenských reprezentantov sa vtedy senzačne prebojoval až do finále, v ktorom nakoniec nestačil v dvoch zápasoch na Kanadu.

V sezóne 2023/24 nastúpilo v NHL iba 11 hokejistov spod Tatier. Naši susedia z Česka ich mali 32 (minimálne jedno odohrané stretnutie).