Derby medzi Slovanom a Trnavou bude bez fanúšikov hostí!

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Derby medzi Slovanom a Trnavou bude bez fanúšikov hostí!

Prestížne derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa po dnešnej bezpečnostnej porade oficiálne uskutoční v nedeľu 3. marca o 18:00 na Národnom futbalovom štadióne na Tehelnom poli.

Fanúšikovia z Trnavy však na zápas nepricestujú. Ultras Spartak Trnava to potvrdil statusom na Facebooku.

Vyhlásenie OZ Bíli Andeli a ULTRASSPARTAK

Dnes prebehla ďalšia bezpečnostná porada za účasti všetkých zainteresovaných strán s nasledovným výsledkom:
- Slovan dnes poskytol Trnave 400 ks vstupeniek s prísľubom dodania ďalších 600ks v priebehu najbližších dvoch dní
- Platí zákaz chorea (len z nehorľavého materiálu)
- Platí zákaz vstupu na tribúnu s akýmkoľvek občerstvením

Po prehliadke vytvoreného provizória v sektore hostí a informáciách o okamžitom vyprataní celého sektora pri čo len najmenšom dôvode, sme sa rozhodli zotrvať v našom postoji a nezúčastniť sa tejto frašky, ktorá je podľa našich informácií vopred plánovaná. V našej slobode fandenia sa odmietame nechať obmedzovať nezmyselnými zákazmi a pravidlami a ešte k tomu vystaviť ľudí vopred plánovanej šikane, keďže podľa našich informácií nám dokonca nebude umožnený ani včasný vstup do sektoru (tak cca pol hodinu pred).

My sme sa na tento výjazd dlho tešili. Zabezpečili sme bezproblémový výjazd špeciálnym vlakom v počte, ktorý nemá na Slovensku obdobu a následný pochod na štadión. Chystali sme k tejto príležitosti špeciálne šále, pripravovali choreografiu. Len vďaka doslova amatérskemu prístupu zo strany usporiadateľa sme museli všetko odvolať a zrušiť. Protichodné a mätúce vyhlásenia o zákaze konania zápasu, potom o zlomku vstupeniek z predpísanej kvóty, o nedokončenosti nášho sektoru, znechucujú množstvo športových nadšencov.

Opäť sme sa len presvedčili o tom, že v tejto krajine nejde vôbec o fanúšika a futbal sa ani zďaleka nerobí pre ľudí.
A rozhodne odmietame robiť zo seba komparzistov, ktorým je raz obmedzené ísť, potom to zrazu je možné, vzápätí je zakazované aj jednoduché a spontánne prejavenie fanúšikovania.

Záverom chceme verejne a úprimne poďakovať vedeniu Spartaka Trnava, ako aj všetkým, ktorí sa snažili spomínanú situáciu vyriešiť. Žiaľ podmienky, za akých nám je „umožnené“ sa daného zápasu zúčastniť, sú pre nás neakceptovateľné a veríme, že to pochopia nielen všetci fanúšikovia, uznávajúci základné princípy ultras a kotla, ale hlavne aj samotní hráči a realizačný tím. Verte, že aj keď nebudeme osobne prítomní, našu podporu máte a aj naďalej ju budete mať. A pevne veríme, že sa čoskoro vidíme na Tehelnom poli v súboji prvej šestky.

Bíli Andeli, o.z. a ULTRASSPARTAK