Do reprezentácie prichádza mladý strelec zo zámoria. Káder opustila trojica hráčov

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Do reprezentácie prichádza mladý strelec zo zámoria. Káder opustila trojica hráčov

Ďalší hráč zo zámoria oficiálne posilní slovenskú hokejovú reprezentáciu na majstrovstvách sveta 2023, ktoré sa konajú vo Fínsku a Lotyšsku.Je ním útočník Martin Chromiak, 20-ročný mladík sa pripojí k tímu už počas tohto týždňa.

Odchovanec Dukly Trenčín draftovaný LA Kings v roku 2020 odohral sezónu na farme v AHL. V 55 zápasoch strelil 15 gólov a pridal 13 asistencií.

Martin mal ťažký štart sezóny. Zo zdravotných dôvodov bol dlhší čas mimo hry. Napriek tomu sú však jeho štatistiky v tejto sezóne obdivuhodné.

V AHL strelil 15 gólov, čím potvrdil schopnosti zakončovateľa. Veríme, že ich ukáže aj na medzinárodnej scéne, povedal pre hockeyslovakia.sk asistent trénera Peter Fruhauf. 


Okrem Chromiaka dorazí zo zámoria ešte aj Pavol Regenda a Samuel Kňažko. Šampionátu by sa mal zúčastniť aj Miloš Kelemen, ktorí v noci vypadol v play-off AHL. V hre je stále aj dvojica Adam Ružička a Martin Fehérváry.

Po dvojzápase v Česku tím opustila trojica: obranca Daniel Gachulinec a útočníci Šimon Petráš so Samuelom Takáčom.

Najbližší prípravný zápas je na programe v piatok 28. apríla od 17.30 h proti Nemecku v Žiline. O deň neskôr od 14.30 nastúpia proti rovnakému súperovi v Trenčíne.

Foto: Instagram/Martin Chromiak