Dominik Greif prehovoril o prestupe z Malorky a aj reprezentácii. Dva roky sa mi nikto neozval!

Slovensko

autor hetrik.sk

Dominik Greif prehovoril o prestupe z Malorky a aj reprezentácii. Dva roky sa mi nikto neozval!
Zdroj: rcdmallorca.es

Slovenský futbalový brankár Dominik Greif si pred mesiacom zahral finále španielskeho kráľovského pohára Copa del Rey.

Jeho Malorka prehrala na štadióne v Seville s Bilbaom až po penaltovom rozstrele. Napriek veľkému úspechu, zavládlo u rodáka z Bratislavy sklamanie. Slávna trofej bola totiž blízko.


Dvadsaťsedemročný gólman odohral po zotavení z dlhodobých zdravotných problémov v aktuálnej sezóne za španielsky tím celkovo 8 zápasov. Pri jedinom vystúpení v La Ligy vychytal čisté konto proti Valencii.

Aká bude jeho ďalšia budúcnosť? V hre je podľa samotného hráča odchod a aj zotrvanie

Zmluvu s RCD Mallorca má platnú až do leta 2026. V španielskych médiách sa však hovorí o možnom prestup. Záujem mala prejaviť Valencia.

Z pochopiteľných dôvodov nemôžem byť konkrétnejší. Všetko je otvorené a kým to nie je dohodnuté, tak nič neplatí. Otvorená je možnosť, že na Malorke ostanem, ale aj že odídem. S najväčšou pravdepodobnosťou ale ostanem v Španielsku. Uvidíme.

S mojím agentom preberáme viacero možností. Aj vďaka zdravotným problémom si uvedomujem viac ako inokedy aká je naša kariéra krátka a nestála.

Mám už 27 rokov a za sebou 3 prakticky premrhané sezóny. Ale cítim sa výborne, som vo forme, verím, že ma čakajú ešte dobré futbalové časy, vyhlásil Dominik Greif v rozhovore pre agentúru Stars & Friends, ktorá ho zastupuje.


Reč padla aj na reprezentáciu Slovenska

Prípadná nominácia na EURO 2024 je takmer vylúčená a tak si pripravuje plány na leto.

S nikým z reprezentácie som nehovoril viac ako dva roky. V poslednej nominácii som nebol ani medzi náhradníkmi. Do konca sezóny sú necelé tri týždne, to znamená, že na Euro absolútne nemyslím a plánujem si už harmonogram na voľný čas medzi sezónami, pretože keď človek nie je rok doma, tak vecí čo potom treba vybaviť nie je málo, dodal na tému národného tímu. Za seniorské mužstvo Slovenska odohral zatiaľ štyri stretnutia.

Pre pripomenutie, Greif prestupoval na Malorku počas letného prestupového obdobia v roku 2021. Slovan Bratislava mal na transfere zarobiť 2,5 milióna eur.