Dominik Hašek: Deväť Slovákov v KHL znamená o deväť viac Rusov, ktorí môže zabíjať na fronte

KHL

autor hetrik.sk

Dominik Hašek: Deväť Slovákov v KHL znamená o deväť viac Rusov, ktorí môže zabíjať na fronte
Zdroj: X/hasek_dominik, vk.com/spartakhc

Jeden z najlepších brankárov hokejovej histórie Dominik Hašek sa rozhodol vstúpiť do politiky. Olympijský víťaz z Nagana bude už v tento rok kandidovať do českého Senátu za stranu TOP 09.

59-ročný rodák z Pardubíc je známy svojimi tvrdými postojmi či už voči pôsobeniu hráčov zo Slovenska a Česka v KHL, alebo Rusom v zámorskej NHL.


Hokejová legenda sa v najnovšom rozhovore pre Denník Šport rozhodla vyjadriť špeciálne k Slovensku a našim hráčom. Reprezentantov z KHL na MS v Česku nechce.

Začal by som od toho, kde je hlavný problém. Vaši zákonodarcovia, bývalá či súčasná vláda, ktorej dali občania vašej krajiny hlas, povoľujú od počiatku vojnového konfliktu na Ukrajine pracovať v krajine, ktorá vedie imperialistickú vojnu a pácha tam zločiny.

Je fakt, že slovenskí občania tam vytvárajú prácou hodnoty, ktoré Rusko používa proti Ukrajine a proti našim spojencom vrátane Slovenska. Do teroristického Ruska vaši občania dovážajú pracovnú silu.

Keď dnes pracuje v Rusku deväť slovenských hokejistov hrajúcich v KHL, znamená to, že o deväť viac Rusov môže bojovať a zabíjať na fronte, alebo o deväť viac Rusov robí teroristické zločiny v Európe, alebo o deväť viac Rusov pracuje v továrni na výrobu munície.

O tomto rozhodli svojím postojom vaši poslanci, ktorých ste si zvolili. Preto všetci vaši občania pracujú v Rusku úplne legálne, tak ako im povoľujú zákony.

Zákon zakazujúci podobnú činnosť mali prijať medzi prvými hneď po vypuknutí vojny. Pretože každá práca vytvára hodnoty a každý štát ich využíva k dosiahnutiu svojich cieľov. A cieľ Ruska je momentálne dobyvačné ťaženie na Ukrajine.

Fakt je aj to, že pre prácu vašich občanov v Rusku zomiera z vyššie uvedených dôvodov na Ukrajine viac ľudí a život nepriateľov Ruska (čiže aj nás) je vo väčšom nebezpečí.


Ak by ste chceli hľadať vinníka z Putinovej imperialistickej vojny, tak to nie sú vaši občania (napríklad hokejisti), ktorí tam pracujú legálne podľa zákonov vašej krajiny. V prvom rade treba viniť tých, ktorí takto nastavili zákony, čo sú vaši poslanci a vláda.

Momentálne chcete, aby Slovenský zväz ľadového hokeja rozhodol o tom, na čo má asi vaša spoločnosť, predpokladám, názor päťdesiat na päťdesiat.

Keby som mal hovoriť za seba, tak by som hráčov z KHL na majstrovstvách sveta nechcel, lebo ich práca v Rusku je podpora ruskej vojny a preto umiera viac Ukrajincov. Život kladiem nad akúkoľvek hru alebo úspechy v športe.

Znova však opakujem, že do tejto situácie dostali všetkých slovenských občanov, aj
hokejistov, vaši poslanci, ktorých ste si zvolili. Oni svojou nečinnosťou (nevytvorením zákona) im nastavili pravidlá, že správať sa podľa slovenských zákonov vedie k podpore ruskej imperialistickej vojny.

Na záver by som rád zdôraznil, že to isté platí aj o Českej republike. Naši zákonodarcovia sa touto podporou vojny (vytváraním hodnôt v zemi nepriateľa a dovozom pracovnej sily) doteraz tiež vôbec nezaoberali.

Čo sa týka Českého zväzu ľadového hokeja, ten rozhodol, že hokejisti pôsobiaci v Rusku, hrať za reprezentáciu nemôžu. Vzhľadom na danú situáciu to považujem za správne, reagoval Hašek pre Denník Šport.