Dominik Hašek: Ovečkin je posera, ale aj klamár. Ruský útočník premiérovo reaguje

NHL

autor hetrik.sk

Dominik Hašek: Ovečkin je posera, ale aj klamár. Ruský útočník premiérovo reaguje

Bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek patrí od začiatku vojenskej invázie Ruska na Ukrajine k veľkým kritikom, či už hráčov pôsobiacich v KHL ale aj Rusov v NHL.

Častokrát sa venuje jednému z najlepších hokejistov sveta Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý v minulosti verejne podporoval prezidenta Vladimira Putina.


Ovečkin je nielen alibista, posera, ale aj klamár! Každý dospelý človek v Európe vie, že Putin je šialený zabijak.

NHL musí okamžite pozastaviť zmluvy všetkých ruských hráčov! Každý športovec reprezentuje nielen seba a svoj klub, ale aj svoju krajinu a jej hodnoty a činy.

To je fakt. Ak tak NHL neurobí, má nepriamu spoluzodpovednosť za mŕtvych na Ukrajine, napísal Hašek na Twitteri.

Hviezdny kapitán Washingtonu Capitals vracia na úder

Vo svojej dobe som ho poznal ako dobrého brankára. Raz som proti nemu dokonca skóroval. Jeho vyjadrenia ma však veľmi nezaujímajú.

Kluby NHL vyberajú hráčov podľa zručností a schopností, a nie podľa národnosti. To je správne a tak by to malo fungovať všade, reagoval Ovečkin pre ruský denník Izvestija.


Putin je môj prezident, no ja nie som politik ale športovec a tak to nemôžem ovplyvniť. Mám veľa kamarátov v Rusku aj na Ukrajine a je to ťažké sledovať.

Dúfam, že to čoskoro skončí a bude mier na celom svete. Nikoho nechcem vidieť zraniť sa alebo zomrieť.

Som Rus, no nemôžem všetko kontrolovať, nie je to v mojich rukách. Ako som však povedal, dúfam že to čoskoro skončí, vyhlásil ruský útočník ešte v roku 2022.

Foto: Instagram/Alexander Ovechkin, Youtube/Current Time TV