Dominik Hašek pre ruskú TV: Ovečkin nesie zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych!

Hokej

autor hetrik.sk

Dominik Hašek pre ruskú TV: Ovečkin nesie zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych!

Nebral si servítku pred ústa. Bývalý český hokejista Dominik Hašek sa rozhodol poskytnúť rozhovor pre ruskú televíziu Match TV.

Legendárny brankár už od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu kritizuje pôsobenie zahraničných hokejistov v KHL.

Prečítajte si jeho odpovede na otázky ruského redaktora Antona Anisimova.

Za tisíce životov dokonca podľa neho nesie zodpovednosť aj ruský útočník z Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin.

Dostal som prísľub, že zverejnia moje presné odpovede. Doposiaľ sa to nestalo a tak sa aspoň s vami o ne podelím, uviedol Hašek prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Prečo ste proti príchodu Jaškina do KHL?

Ja som v zásade ani nekritizoval nášho občana Dmitrija Jaškina za prestup, aj keď ma jeho rozhodnutie mrzelo. On neporušuje súčasné zákony našej krajiny.

Ja som apeloval na českú vládu a poslancov, aby po piatich mesiacoch od napadnutia Ukrajiny konečne prišli so zákonom, ktorý zakazuje občanom Česka pracovať v krajine nepriateľa, ktorý napadol nášho spojenca. Zabíjajú tam desaťtisíce ľudí a vyhrážajú sa jadrovou bombou.

Hašek navrhuje väzenie občanom, ktorí zákon porušia

Ak by to bolo iba na mne, tak by to bolo niekde medzi 2-20 rokov. Je to vec diskusie a zodpovedných ľudí, ktorí zákony navrhujú a schvalujú. Každopádne ide o zákon, ktorý zachráni veľa životov našich spojencov a pravdepodobne aj našich spoluobčanov.

Odkaz pre športovcov z Ruska

Mrzí ma, že s nami nemôžu súťažiť. Súťaže by mali väčšiu úroveň a určite by sme predvádzali vzájomne ešte lepšie výkony.

Nemôžeme však medzi sebou súťažiť a akceptovať športovcov, ktorých armáda denne zabíja stovky a možno tisíce ľudí vrátane detí na území suverénnej demokratickej krajiny. 

Samostatná téma Alexander Ovečkin a jeho podpora prezidenta Putina

Alex podporoval vášho prezidenta Putina vo voľbách po anexii Krymu. Teda potom, čo vaša armáda napadla a obsadila územie suverénnej demokratickej Ukrajiny.

Alex ho v podstate podporuje doteraz, keďže má jeho fotografiu naďalej na titulnej stránke svojho profilu na Facebooku.

V jeho prípade to nie je malá zodpovednosť, ale veľká zodpovednosť za desaťtisíce mŕtvych. A to vrátane ukrajinských aj ruských chlapcov a mužov.

Kopletný rozhovor zverejnil Domink Hašek na webe Isport.cz

Foto: Twitter/Dominik Hašek, Twitter/Match TV