Dominik Hašek sa pustil do Miroslava Šatana: To už je lepšie povedať, že fandí Rusom

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Dominik Hašek sa pustil do Miroslava Šatana: To už je lepšie povedať, že fandí Rusom

Zobrať hráčov z KHL na Majstrovstvá sveta v hokeji alebo nie? To bola a zrejme aj bude silná téma do budúcna.

Spoločnosť je rozdelená, časť by mená ako Michal Čajkovský, Patrik Rybár, Adam Húska, Michal Krištof, Christián Jaroš či Adam Liška bezproblémov prijala, druhá skupina je zásadne proti.Vedenie slovenského zväzu ľadového hokeja sa pred štartom šampionátu vo Fínsku a Lotyšsku 2023 rozhodlo hráčov z tejto súťaže vynechať.

Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme, vysvetlil SZĽH vo svojom stanovisku.

V budúcnosti by sa však situácia mohla zmeniť. Na priame neodsúdenie pôsobenia hráčov v lige, ktorá má podporovať vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine od Miroslava Šatana ako prezidenta zväzu sa rozhodol zareagovať jeho bývalý spoluhráč z NHL Dominik Hašek.

To tancovanie je na jeho pozícii prezidenta zväzu nedôstojné. To už je lepšie povedať, že fandí Rusom alebo že chce hráčov z KHL v reprezentácii, reagoval legendárny brankár v rozhovore pre Denník N.


58-ročný Hašek si uvedomuje silnú podporu Ruska na Slovensku. Neviem, čo sú to za ľudia, ale opýtal by som sa ich, ako by sa cítili, keby Česi začali bombardovať Liptovský Mikuláš.

Asi by si mysleli, že sme vrahovia, okupanti a teroristi. Medzi Hitlerom a Putinom nie je rozdiel, dodal Hašek, ktorý je z posledných mesiacov známy svojou ostrou kritikou, či už voči hráčom v KHL alebo tiež smerom k vedeniu NHL, ktoré nezakázalo pôsobiť v súťaži hokejistom z Ruska.

Foto: hockeyslovakia.sk, ceskatelevize.cz Zdroj: Denník N