Dosiahol všetko, o čom sníval. Končí Messi v reprezentácii?

Iné

autor hetrik.sk

Dosiahol všetko, o čom sníval. Končí Messi v reprezentácii?

Pre Messiho išlo v Qatare o veľa. Dnes má už 35 rokov a pár týždňov dozadu sa nechal počuť, že toto je zrejme jeho posledný šampionát. Koniec koncov, na ďalšom šampionáte v roku 2026 by mal už 39 rokov. Vek, v ktorom mnoho jeho rovesníkov už dávno zavesilo kopačky na klinec. Po pôvodnom odchode a návrate v 2016, sa Messimu konečne podarilo získať posledný titul, ktorý mu chýbal, a to titul majstra sveta. Črtá sa mu krásna príležitosť skončiť s reprezentačnou kariérou. Urobí tak?   

Posledný zápas majstrovstiev sveta v Qatare sa určite zapíše do dejín. Do osemdesiatej minúty to vyzeralo, že Argentína s prehľadom vyhrá. Následne ale zamiešal karty Kylian Mbappé, ktorý skóroval dva góly za menej než 10 minút a poslal tak zápas do predĺženia. Zápas nakoniec musel byť rozhodnutý penaltovými kopmi. Argentína ale z duelu odišla víťazne a po tretíkrát získala titul majstrov sveta. Bolo to ale prvýkrát pre jedného z najlepších hráčov histórie, Lionela Messiho. Bol to jeho posledný šampionát? 

Ako to teda je?

Má krásnu príležitosť ukončiť reprezentačnú kariéru tým najlepším spôsobom. Vek na to predsa už má. Väčšina hráčov končí s reprezentovaním práve vo veku okolo 35 a skôr a rovnako to pred pár týždňami naznačoval aj Messi. Ten dokonca už svoju reprezentačnú kariéru raz aj ukončil, a to v roku 2016 po tom, ako v roku 2015 vo finále nepremenil kop a veril, že práve to ich stálo šancu vyhrať titul Južnej Ameriky.

Šampionát prišiel a odišiel a Messi bol pár dní o svojom ukončení reprezentačnej kariéry ticho. Tým, že si splnil sen a pocitom svetového šampióna je však tak očarený, že neskôr naopak začal naznačovať, že ešte nekončí. Chce si pocit šampióna užiť ešte v ďalších hrách a reprezentovať svoju krajinu v tom, čo miluje aj naďalej. To, že zostáva isto poteší aj tých z vás, ktorí si radi opäť stavia na šampiónov na čele s najväčšou legendou súčasného futbalu. Ak by predsa len odišiel, sú aj iné možnosti ako si dopriať podobný adrenalín, ako napríklad https://online-stavkovanie.com/fortuna-casino/.

Určite teda ostáva v drese Argentíny. Otázkou však je, či vydrží až do roku 2026 a do akej miery bude dovtedy kľúčovým hráčom tímu. 

V akej forme ho môžeme do budúcna očakávať?

Messi vo svojej kariére získal 42 titulov a po piatich účinkovaniach v svetovom pohári konečne medzi ne pridal aj svetový pohár. Čo ho čaká do budúcnosti? Sme zvyknutí na neuveriteľné výkony od tohto futbalového mága. Bude ich však vedieť podávať aj naďalej? 

Jeho výsledky počas posledných dvoch sezón nám ukazujú, že síce už neprodukuje toľko bodov, ako kedysi, ale na šampionáte ukázal, že ešte stále vie byť rozhodujúcim hráčom. V posledných rokoch taktiež vidíme, že sa z miesta najlepšieho strelca presúva skôr do pozície pomocného hráča, ktorý razí cestu novým strelcom. Nasvedčuje tomu aj jeho štatistika asistencii. Tak či tak aj naďalej zostáva táto legenda aj v pokročilom veku kľúčovým hráčom a výrazným prínosom kre akýkoľvek tím a dúfame, že to v najbližších rokoch nebude inak.

Foto: Instagram/Lionel Messi