Dunajská Streda ulovila veľkú rybu. Do Niké ligy prichádza slovenský reprezentant

Niké Liga 2024/25

autor hetrik.sk

Dunajská Streda ulovila veľkú rybu. Do Niké ligy prichádza slovenský reprezentant
Zdroj: dac1904.sk

Futbalový klub DAC Dunajská Streda v stredu podvečer oznámil meno svojej novej posily.

Na Žitný ostrov oficiálne prichádza slovenský reprezentant Ladislav Almási. Ide o ročné hosťovanie z českého Baníka Ostrava s opciou trvalý prestup. Informoval o tom klub na sociálnych sieťach.


Dvadsaťpäťročný rodák z Dunajskej Stredy odohral za Ostravu 68 zápasov a strelil 23 gólov. 196 centimetrov vysoký útočník bol 9-krát členom slovenskej reprezentácie.

Odkedy som opustil DAC, precestoval som niekoľko krajín, hral futbal vo viacerých ligách, takže teraz sa vraciam s množstvom skúseností. Oba kluby sa dohodli na ročnom hosťovaní s opciou. Som rád, že sa podarilo zrealizovať prestup a teraz sa môžem naplno sústrediť na futbal. Trénovať som začal v Ostrave a v posledných dňoch trénujem individuálne. Do prvého súťažného zápasu zostávajú ešte tri týždne, dúfam, že dovtedy sa dostaneme do ešte lepšej formy. Mám pred sebou aj osobne, aj čo sa týka tímu len tie najvyššie ciele: chcem pomôcť mužstvu gólmi, pretože to je úloha útočníka. S DAC chcem ísť čo najďalej v Európe a dobre si počínať aj v lige. Som chlapec zo Žitného ostrova, celá moja rodina aj priatelia sú odtiaľto, je to pre mňa veľká vec, že tu môžem byť znova, uviedol Almási pre klubový web.